btbilgi

Teknoloji mağazacılığı ve perakende firması MediaMarkt Türkiye, bu yıl girişim projesi ‘MediaMarkt Startup Challenge’ programının dördüncüsünü gerçekleştiriyor. Perakende dünyasında inovatif değişikliklerle fark yaratan ve dönüştüren uygulamaları hayata geçirmeyi amaçlayan program bu sene de yenilikçi girişimlerin başvurularını bekliyor olacak.

MediaMarkt Startup Challenge programı için dördüncü dönem başvuruları 2 Ağustos tarihinde başlayacak. Konuyla ilgilenen girişimciler 24 Eylül tarihine kadar başvurularını yapabilecekler. Programın resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek başvurular sonucunda değerlendirilip seçilen projeler, 22 Ekim günü dijital olarak düzenlenecek MediaMarkt Startup Challenge Day etkinliğinde uzman jüriye sunumunu yapacak.

MediaMarkt Startup Challenge Day etkinliğinde ilk üçe giren projeler cazip ödüllerle taçlandırılacak. Verilen bilgiye göre, birinci olacak proje Münih’te gerçekleşecek Plug and Play Retailtech Center Hızlandırma Programı’na katılmaya hak kazanacak. Ayrıca seçilen girişimciler için kurumsal ortaklıklar sunan bir hızlandırma programına dahil olma ve Silikon Vadisi’nin en aktif yatırımcıları arasında olan Plug and Play’in girişimci ağına dahil olma fırsatı da söz konusu.

MediaMarkt Startup Challenge 4’üncü dönem başvuruları açıldı
Kaynak: MediaMarkt Türkiye

İkinci olan projenin girişimcileri MediaMarkt mağazalarında pilot uygulama fırsatı ve sektör liderlerine çözümlerini sunma hakkı elde edecekler. Üçüncü olacak proje de yine MediaMarkt mağazalarında pilot uygulama imkanına sahip olacak. Programa katılacak projelerin, dijitalleşmeyi iş süreçlerine adapte edebilmesi ve bu bağlamda perakende sektörüne yönelik çözümler getirmesi bekleniyor.

MediaMarkt Startup Challenge programının şimdiye kadarki üç döneminin birincilerinin, Plug & Play Tech Center pitchlerine katılarak ve küresel girişimciler ağına dahil olduğu aktarılmakta. İlk yılın kazanan girişimcilerinden BuyBuddy’nin kasasız ödeme çözümü, MediaMarkt Türkiye’nin 10 mağazasında kullanılmaya başlanmış. BuyBuddy, müşteri davranışlarını gerçek zamanlı olarak kasada beklemeksizin ödemelerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir IoT cihaz sunması ile dikkat çekmekte.

Aynı yılın diğer bir başarılı projesi olan Udentify ile çalışmaların, 5 farklı MediaMarkt mağazasında devam etmekte olduğu da belirtilmiş. Geçen seneki programda öne çıkan projelerden B2Metric, AI-Native tahminine dayalı sunduğu analitik çözümü ile birden fazla proje için çalışmalarını sürdürmekte. Bir diğer girişimci olan AsisstBox ile de ‘Click to Call’ projesi için pilot çalışmalara başlandığı ifade edilmiş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.