btbilgi

21-26 Eylül 2021 tarihinde, Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında birçok yarışma yer almakta. Yenilikçilere, gençler ve öğrencilere açık olan yarışmaların arasında dikkat çekenlerinden biri de ‘Travel Datathon’ adında. Katılımcılar bu yarışmada, uçak seyahatlerinde yaşanan zorluklara yönelik daha verimli çözümler üretmeyi hedefleyecekler.

Türk Hava Yolları yürütücülüğünde düzenlenen Travel Datathon yarışması, firmanın yazılım geliştirme programı kapsamında gerçekleştirilecek. Yarışmaya lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile mezunların katılabilmekte. Katılımcılara çözülmesi istenen vakalar ve veri setleri sağlanarak, seyahatin farklı aşamalarında aşılması gereken zorluklara yönelik çözümler geliştirmeleri istenmekte.

Travel Datathon: Ulaşımın geleceğine dair fikirler yarışıyor
Kaynak: TEKNOFEST

Yarışmanın hedeflerinden biri, ortaya konulacak çözümler sayesinde yolcuların daha iyi, daha verimli, daha stressiz, daha mutlu ve daha dijital bir deneyimi yaşamaları.  Yarışmacıların yapay zeka, makine öğrenmesi ve büyük veri gibi gelişmiş teknolojileri çözümlerinde araç olarak kullanmaları teşvik ediliyor. 19 Temmuz-20 Eylül tarihleri arasında devam edecek yarışmanın başlangıç ve geliştirme aşamaları online yürütülecek. Türk Hava Yolları tarafından daha önce belirlenen kriterlere göre seçilen en iyi takımlar sunumlarını jüriye sunacaklar.

Finale kalan takımlar TEKNOFEST kapsamında 25 Eylül’de İstanbul Atatürk Havalimanı’nda fiziksel etkinlikte sunum yapacaklar. Jüri tarafından belirlenen en iyi üç takımın her üyesine çeşitli ödüller verileceği duyurulmuş. Birinci takım Business Class Yurt Dışı Uçak Bileti, ikinci takım Bussiness Class Avrupa Uçak Bileti ve üçüncü takım da Economy Class Avrupa Uçak Bileti kazanacak. Yarışmada dereceye girenler ödüllerini festivalde alacaklar.

Travel Datathon’a katılım en az 2 en fazla 5 kişilik takımlar halinde yapılmakta. Yarışmayla ilgili ayrıntılar resmi web sitesinde bulunabiliyor. Katılımcılar başvurularını 5 Temmuz tarihine kadar aynı siteden yapabilecekler.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.