btbilgi

Akıllı telefonlar gelişikçe birçok beceriyi üzerlerinde barındırmaya başladılar. Mesela kullanıcılar artık profesyonel işler dışında özelleşmiş fotoğraf makineleri veya video kameralar kullanmaya gerek duymuyorlar. Bunlara ses kaydetme, belge dijitize etme, mesafe ölçme ve üç boyutlu nesnelerle etkileşime gibi özellikler de eklendi. Telefonlar ilerledikçe, onlara gelişmiş yetenekler ekleyen ‘PowerVision S1’ gibi aksesuarlar da tasarlanıyor.

PowerVision S1 aynı anda bir sürü görevi bir arada bünyesinde barındırabilen, bu arada cebinize de sığabilen bir cihaz. Bir akıllı telefonu harici şarj, akıllı video çekimi, stabilizasyon ve farklı stand işlevleri ile tamamlamaya yaramakta. Cihazın en dikkat çekici özelliği kapsamlı fotoğraf ve video becerileri.

Cihazın video sabitleyici yeteneği, şimdiye kadarki en küçük mikro üç eksenli sisteme dayanıyor. Video sabitleme demek, video çektiğiniz koşullar ya da çektiğiniz şey ne kadar hareketli olursa olsun titreme ve bulanıklık olmaması demek. Kullanıcılar bu beceriyi isterlerse hareket halinde canlı yayınlarda, vlog çekimlerinde, konserlerde veya spor etkinliklerinde rahatça kullanabilecekler. Cihaz Bluetooth ile telefona bağlantı kurduğu için kablolarla da uğraşmanız gerekmiyor.

Bir diğer ilginç özellik ise, kullanıcının el hareketlerini tanıyarak video ve fotoğraf çekmesi. Bu sayede kullanıcılar kendi videolarını çekmek için ikinci bir kişiye ihtiyaç bile duymayacak. Cihazın karşısına geçip belli el hareketleri yaparak kendilerini otomatik takibe ayarlayabilir (bunu gömülü yapay zekasına borçlu), video çekimini başlatıp durdurabilir ve hatta otomatik fotoğraf çekimi yapabilirler. Kendi mobil uygulaması ile videoları çeker çekmez düzenleyebiliyorsunuz. Bu becerilerin hepsi canlı yayın, video konferans ve popüler sosyal medya uygulamaları ile uyumlu. Yani videolarınızı istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz de.

Günümüzde akıllı telefon sahipleri cihazlarını o kadar sık kullanıyorlar ki, herkes yanında harici bir şarj aksesuarı taşımayı gerekli görüyor. PowerVision S1 yukarıdaki tüm özelliklerinin yanında 4 bin 120 mAh kapasitede bir harici şarj cihazı olarak da görev yapıyor. İsterseniz USB-C kablo ile veya kablosuz şekilde telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Yanında gelen çeşitli eklentiler ile telefonunuzu manyetik olarak arabanıza veya istediğiniz yüzeye tutturmanız da mümkün.

Cihaz halen bir IndieGoGo kitlesel fonlama kampanyası ile pazara çıkmaya hazırlanıyor. Kampanya açılır açılmaz kısa sürede hedef tutturulan PowerVision S1’in 2021’in temmuz ayında kullanıcılara teslim edilmeye başlanması planlanmış.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.