btbilgi

Bu sene altıncı yılında olan genç girişimcilik programı CaseCampus’ün yeni dönem başvuruları açıldı. Endeavor Türkiye ve Akbank iş ortaklığı ile gerçekleştirilen CaseCampus Bootcamp Live, 2020’deki salgından itibaren bu sene ikinci kez online ortamda yapılacak. Katılımın ücretsiz olduğu program, toplamda 75 gencin girişimcilik serüvenine destek olma amacı taşıyor. Hedef ise geleceğin liderlerine ilham vermek, desteklemek ve onları donatmak olarak özetlenmekte.

Dört gün sürecek CaseCampus Bootcamp Live programında katılımcılara girişimcilik ve inovasyon atölyeleri, Türkiye’nin önde gelen girişimcileri ve yatırımcılarıyla panel ve networking seansları ve girişimcilik vaka çalışmaları sunulacak. Bu sayede katılımcılar, girişimcilik dünyasını daha yakından tanıyarak hem girişimci gibi düşünme, hem de kendi girişim fikirlerini olgunlaştırma şansı yakalayacaklar.

Girişimciliği bir kariyer alternatifi olarak sunan bu girişimcilik programı girişimci olmayı hayal eden genç girişimci adaylarını ekosistemden girişimciler, mentörler, yatırımcılar ve eğitmenlerle bir araya getirerek yaşanmış girişimci hikayelerini deneyimleme fırsatı yaratmakta.

Genç girişimcilik programı CaseCampus için yeni dönem

Endeavor ağında yer alan armut, düğün.com, Insider, iyzico, Rafinera, Paraşüt gibi başarılı girişimci şirketler programda konuk oluyorlar. Bu şirketlerin deneyimleri süreçler, yaşadıkları zorluklar ve kazandıkları edindikleri başarılar birer vaka çalışması şekilde aktarıımakta. Katılımcılar program süresince takımlar halinde çalışarak kendi iş fikirlerini geliştirme imkânı da bulacaklar. Ayrıca jüri değerlendirmesi sonucunda derece alan projeler program sonunda süpriz ödüller kazanma şansını yakalayacak.

İlk altı döneminde 477 mezun veren CaseCampus’e Türkiye çapında 80 farklı üniversiteden katılım olduğu kaydedilmiş. CaseCampus katılımcıları ve mezunları bugüne kadar 65 adet startup kurmuşlar, Endeavor Türkiye ise bu startupların otuz kadarına mentörlük desteği vermiş.

Online başvurular üniversite lisans bölümlerinde okuyan 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerine, 30 yaş altı lisansüstü öğrencilerine ve son 5 sene içerisinde mezun olanlara açık. Programın bu döneminde katılımcıları iki aşamalı bir seçim süreciyle belirleyecek. İlk aşama online başvuruları olumlu değerlendirilen adaylar, ikinci aşamada telefon görüşmelerine alınacak ve bu aşamayı da başarıyla tamamlayanlar programa katılmaya hak kazanacak. Katılımcılar Temmuz ayında online olarak gerçekleşecek dört günlük programa dahil olacaklar. Başvurular programın resmi web sitesinden devam etmekte.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.