btbilgi

Bugün yapılan resmi bir açıklama ile, Güney Kore kökenli LG firması mobil operasyonlarına tamamen son vereceğini duyurdu. Bu da akıllı telefon ve tablet üretiminden vazgeçtiklerine işaret ediyor. Uzun zamandır LG’nin akıllı telefon pazarında kan kaybettiğine dair raporlar ve haberler gelmekteydi. Firmanın bugün erken saatlerde yönetim kurulu tarafından onaylanan kararı bu durumun gerçekliğine işaret etmekte.

Bu karar LG marka akıllı telefonlara sahip ve markayı seven kullanıcıları üzmüş olabilir ama paniklemeye gerek olmadığı belirtiliyor. Çünkü verilen resmi bilgiye göre mevcut akıllı telefon modelleri satışa sunulmaya devam edecek. Üretimine geçilmiş bazı modeller de bu kapatma kararından sonra pazara sunulabilir. LG’nin mobil cihazlarına servis desteği, yazılım ve güvenlik güncellemeleri de hemen bitirilmiyor. Şu anda markanın mobil ürünlerine sahip müşterileri, bölgeye göre değişiklik gösterecek olsa bile bir süre daha destek almaya devam edecekler.

LG’nin cep telefonu operasyonlarının iptal edilmesi süreci boyunca tedarikçiler ve iş ortaklarıyla işbirliği içinde çalışacağı, istihdamla ilgili ayrıntıların yerel düzeyde belirleneceği aktarılmakta. Cep telefonu iş birimindeki kapanış işlerinin 31 Temmuz’a kadar tamamlanması bekleniyor.

Firmanın mobil uzmanlığından yararlanmaya ve diğer iş alanlarında rekabet gücünü daha da güçlendirmeye yardımcı olmak için 6G gibi mobilite ile ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edeceği açıklamada ifade edilmiş. LG’nin mobil iş operasyonlarının yirmi yılı boyunca geliştirilen temel teknolojiler korunarak, mevcut ve gelecekteki ürünlere uygulanacak.

Her ne kadar son derecede rekabetçi mobil cihazlar pazarından uzaklaşıyor olsa da, markanın kaynakları elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler gibi büyüme alanlarına, ayrıca platformlara ve hizmetlere daha kolayca yönlendirilebilecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.