btbilgi

Teknoloji firması Epson bu sene Moverio marka akıllı gözlüklerinin dördüncü neslini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Akıllı gözlükler son yıllarda giderek daha çok gördüğümüz tüketici elektroniği ürünlerinden. Bu gözlükler kullanıcının görüş alanı içine büyük boyda sanal ekranlar yansıtarak çalışıyorlar. Gözlüklerin yansıttığı ekranlarda akıllı telefonlardan, tabletlerden veya bilgisayarlardan gelen içerikler görüntülenebilmekte. Bu da kişisel kullanım açısından TV setlerini veya monitörleri gereksiz kılmakta.

Yeni Moverio artırılmış gerçeklik özellikli akıllı gözlükler BT-40 ve BT-40S olmak üzere iki modelde geliyor. Gözlükler kullanıcılara daha geniş bir görüş alanı, artırılmış Full HD ekran çözünürlüğü, yüksek kontrast, gelişmiş bağlantı, daha rahat ayarlanabilir ve kullanımı kolay bir tasarım sunmak için hazırlanmış. Ürünlerin sadece günlük hayatta değil müzelerde, tema parklarında, sinemalarda ve sağlık sektöründe (örnek olarak ameliyatlar verilmiş) bile kullanılabilmesi mümkün.

Gözlüklerin öne çıkan ortak teknik özellikleri şöyle aktarılmakta:

  • Artırılmış ekran çözünürlüğü, Full HD 1080p (1920 x 1080 piksel).
  • Genişletilmiş 34 derece görüş alanı (FOV), 5 metre mesafeden 120 inç ekrana eşdeğer bir görüntü oluşturuyor.
  • 500 bin 000:1 kontrast oranı sayesinde kullanılmayan ekran alanı gerçekten şeffaf gibi görünmekte.
  • Kullanıcı konforu için gelişmiş ağırlık dağılımı ve isteğe bağlı burun pedlerine sahip yeni kulaklık tasarımı var.
  • Gözlük tarzı form faktörü ve isteğe bağlı koyu tonlarla özelleştirme mümkün.
  • Harici cihazlara bağlantı için USB Type-C yuvası var.
  • Binoküler, şeffaf, Si-OLED ekranlara sahipler.

Moverio BT-40

BT-40 modeli USB Type-C bağlantısıyla telefonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara uyumlu durumda. Kullanıcı gözlüğü harici bir monitöre veya projeksiyona benzer şekilde, ikincil veya genişletilmiş bir ekran olarak değerlendirebilmekte. Gizliliğin ve konforun önemli olduğu kamuya açık alanlarda çalışan ofis dışı kullanıcılar için ideal olarak lanse edilmiş. Yalnızca kullanıcı tarafından görülebilen geniş ve yüksek çözünürlüklü ekran avantajı sunmakta.

Moverio BT-40S

BT-40S modeli ise diğer modelin üzerine, Android üzerinden çalışan bir Akıllı Kontrolör seçeneği ekliyor. Bu cihaz Google Play ile uyumlu ve çeşitli ticari uygulamalar için özel olarak üretilmiş. Entegre dokunmatik ekrana, özelleştirilmiş kullanıcı arayüzlerine, 2 TB’a kadar genişletilebilir belleğe ve dayanıklılık için IPx2 derecesinde korumaya sahip. Kumanda dâhili Wi-Fi, Bluetooth, GPS, pusula, ivmeölçer, jiroskop, kamera, el feneri, mikrofon ve ses jakı içermekte. Ayrıca 5 saate kadar video oynatma özelliğine sahip yüksek performanslı bir şarj edilebilir batarya da bulunuyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.