btbilgi

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GYİAD) ve Bilişim Garajı iş birliğinde, öğretmenlere yönelik iki aşamalı bir eğitim programı hazırlanmış. İstihdam ve öğrenme amaçlı hayata geçirilen programda iki ana konu ele alınacak. Bunlar ‘Sürdürülebilir Eğitim’ ve ‘Dijital Yetkinlik’.

Öğretmenlerin dijital yönlerini geliştirmeyi ve eğitim dünyasına sürdürülebilir yetkinlikler kazandırmayı amaçlayan iki aşamalı çalışmanın ilki, 8 Mart Pazartesi günü 18.00-19.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Bilişim Garajı Kurucusu ve Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Özdemir ile yapılacak webinar etkinliğinin konusu “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Önce Sürdürülebilir Eğitim”. Webinar GYİAD’ın YouTube kanalından ücretsiz takip edlebilecek.

Bu webinarı 29 Mart tarihinde, yine Prof. Dr. Selçuk Özdemir’in katkılarıyla gerçekleşecek “App Inventor ile Uygulama Tasarımı’’ atölye çalışması takip edeceği bilgisi verilmiş. MIT Üniversitesi (Massachusetts Institute of Technology) tarafından geliştirilen, akıllı telefonlar ve tabletler için uygulama geliştirmeye olanak tanıyan bir görsel programlama ortamı MIT App Inventor, blok tabanlı bir arayüze sahip. MIT App Inventor, programlama ortamı için herhangi bir kurulum gerektirmiyor ve geleneksel yöntemlerden çok daha kısa sürede uygulamalar geliştirmeyi sağlıyor.

GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Pamukçu, program hakkında şu blgileri vermiş: “Türkiye’de eğitim ve istihdam gibi alanlardaki ihtiyaçlara çözümler üretmek vizyonuyla hareket eden bir iş insanları kuruluşu olarak amacımız, istihdam ve kalkınmanın temel yapı taşı olan eğitim alanında, Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak projeler oluşturmak ve hayata geçirmektir. Bu kapsamda Türkiye’de istihdam ve kalkınmaya ölçülebilir somut katkı yaratacak projeleri, üyelerimizin katkıları ve diğer şirket, kurum ve STK’lar ile iş birlikleriyle sonuca ulaştırmayı hedefliyoruz.”

“Bu iki aşamalı eğitim fikri de bu ihtiyaçtan yola çıkarak, GYİAD Eğitim Çalışma Grubumuz tarafından hayata geçirildi. Prof. Dr. Selçuk Özdemir’in çok değerli katkılarıyla yaratılan bu proje, bizim için büyük önem taşıyor. Vizyonumuz, bu tip projelerle alacağımız sonuçlar ve yaratacağımız farkındalık ile Türkiye’nin küresel çapta rekabetçi bir ekonomi olmasını sağlamak ve eğitim seviyesinin yükselmesine öncülük etmek.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.