btbilgi

Karantinada yaşadığımız zaman boyunca iş arkadaşlarımız ve sevdiklerimiz ile en önemli bağlantı yöntemlerinden biri video konferans servisleri oldu. Servisleri hem diğer çalışanlarla iş toplantıları yapmak, hem online eğitim seanslarına katılmak, hem de arkadaş ve akrabalarımız ile canlı görüşmek için kullandık. Tüm dünya çapında bu servislerin kullanım oranları bir sene içinde yükseldi. Koronavirüs durumu bittiğinde bile insanların video konferans araçlarını aynı sıklıkta kullanmaları bekleniyor. Fakat bunları herkese açık yerlerde kullanabilmek için Residence Connect gibi çözümlere ihtiyacımız olabilir.

Residence Connect ilk bakışta, otellerde bulunan modern telefon kulübesi kutularını anımsatıyor. İçine girip, telefon görüşmelerini kimse dinlemeden yapmamızı sağlayan bu kutular, Spacestor firmasının elinde teknolojik bir kübe dönüşmüş. Bu küp açık plan ofislerde özel video konferans görüşmelerini rahatça yapabilmek için tasarlanmış tek kişilik bir video kabini.

Spacestor küpü, “nihai sanal toplantı deneyimi” için tasarladığını lanse ediyor. Küpün içinde ayarlanabilir bir masa, bir monitör ve bilgisayar var. Tamamen akustik yalıtıma sahip küp, salgın sonrasında ofislere geri dönecek çalışanların mahremiyetini sağlamak için geliştirilmiş. Ayrıca artan video konferansların açık ortamlarda yapılması, gereksiz arka plan gürültüsüne ve dolayısıyla da çalışanların dikkatinin dağılmasına yol açmakta. Bu iki sebepten dolayı şimdiye kadar açık planlı ofislerde video konferans yapmak pek uygun bulunmuyordu.

Küpe giren kullanıcılar oturma (veya ayakta çalışma) pozisyonlarına göre masa ve monitörün yüksekliği ayarlayabilmekte. Ayrıca küpün kapalı bir ortam olması açısından havalandırma ve ışıklar da düşünülmüş. Kulllanıcılar ışık seviyelerini ve hava akışını da isteklerine göre ayarlayabiliyorlar. Residence Connect küpünün giriş çerçevesi epeyce geniş ve monte edildiği ortamın yer seviyesinde. Bu da tekerlekli sandalyede oturan kişilerin bile küpü kullanabilmesini sağlıyor.

Firma küpü tek bir ünite veya yanyana dizilebilecek biçimde kurabilmekte. Küpler kurulacak ortamın renklerine ve tasarımına uygun farklı materyallerden imal edilebilir. Ahşap dokulu ve renkli dış cephelere sahip olabiliyorlar. Kapılardaki cam paneller daha fazla mahremiyet için mat bir yüzeyle de değiştirilebiliyor. Firmanın web sitesindeki araç yardımı ile küpün kurulacağı ortam, boyutu, aksesuarlar ve üretimde kullanılacak materyaller seçilip kurulum özelleştirilebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.