btbilgi

Teknoloji ekosistemindeki başarılı faaliyetleriyle fark yaratarak, Türkiye’nin dijital dönüşümünü güçlendiren kadın liderlerin ödüllendirildiği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ yarışması bu sene beşinci kez düzenleniyor. Microsoft Türkiye’nin Habitat Derneği ile iş birliği içinde düzenlediği yarışma, teknoloji ekosistemindeki beş farklı kategoride başarılı faaliyetleriyle fark yaratan kadın liderleri ön plana çıkartmakta.

Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmasının bu seneki versiyonunda aşağıdaki kategorilerde ödüller verilecek:

Genç Teknoloji Yıldızı

Değerlendirme sonucunda ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde, bilişim teknolojilerine gönül vermiş, bu alanda arkadaş gruplarıyla bilgi birikimini ve deneyimlerini paylaşan, katıldığı programlarla, gösterdiği başarılarla fark yaratmış genç kadın öğrenciler ödüllendirilecek.

Yeni Teknolojilerle Fark Yaratan Kadın Lider

Yeni teknoloji çözümleriyle fark yaratan, başarılı projelere liderlik etmiş kadın yöneticiler bu kategoride ödül alacak.

Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Startup)

Bilişim teknolojilerini kullanarak iş dünyasında fark yaratan, Ar-Ge ve inovasyon kültürünün gelişmesini destekleyen, yenilikçi, cesur ve büyüme odaklı girişimci kadın liderler bu alanda değerlendirilecekler.

Engelleri Aşan Kadın

Fiziksel engellere rağmen, teknolojinin gücü ile çevresinde fark yaratan ve örnek olan başarılı kadın liderler bu kategoride ödül sahibi olacaklar.

Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi

Türkiye’nin bilişim alanında tüketenden üreten bir topluma dönüşmesi için eğitim ve öğretim alanında önemli katkılarda bulunmuş, genç nesillerin ve kalifiye insan gücünün yetişmesine öncü olmuş başarılı kadın öğretim görevlisi bu kategoride ödüle kavuşacak.

Başarılı kadınların hikayelerini duyurarak teknoloji alanında kariyer yapan ve yapmak isteyen tüm kadınlara ilham vermeyi hedefleyen Microsoft Türkiye, 8 Mart 2021 tarihine kadar başvuruları toplamaya devam ediyor. Yarışmayla ilgili duyurulara ve adaylık formuna resmi web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.