btbilgi

Bir çok internet kullanıcısı çok farklı insaları takip edip onlarla kısa sohbetlere girebilmek için Twitter’ı tercih ediyor. Dünya çapında popüler bu sosyal medya platformunun olumsuz bulunan yanlarından biri tüm sohbetlerin herkese açık ve yollanan mesajların sonsuza ek platformda kalıyor olması. Halbuki birçok Twitter kullanıcısı sohbetlerinin geçici olmasını, sonsuza dek herkesin görmemesini istiyor. İşte firma da bu sebeple bir süredir üzerinde çalıştığı ‘Fleets’ özelliğini devreye sokmakta.

Fleets mesajları o anlık düşünceleri paylaşmak için sohbet başlatmaya veya yönlendirmeye yardımcı oluyor ve 24 saat sonra kendi kendine siliniyor. Twitter bu sistemin denemelerini Brezilya, İtalya, Hindistan ve Güney Kore’de yaptı. Alınan sonuçlar, Fleets’lerin insanların sohbete daha rahat katılmalarına yardımcı olduğunu göstermiş. Özelliği kullananlar Twitter‘da daha fazla sohbete katılmışlar ve akıllarından geçenleri paylaşmanın daha kolay bir yolu olarak görmüşler. Bu mesajlar bir gün sonra kaybolduğu için, kullanıcılar gündelik düşüncelerini, fikirlerini ve duygularını daha rahat paylaşma eğilimindeler denilmekte.

Twitter’ın 24 saatte silinen mesaj sistemi FleetsFleets mesajları metin, Tweet, fotoğraf veya video ile oluşturabiliyor. Ayrıca çeşitli arka plan ve metin düzenleme seçenekleriyle özelleştirebilmekte. Bir Fleets’i oluşturmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş”a basmak gerekiyor. Yakın zamanda Fleets’e çıkartmalar ve canlı yayın özelliği de ekleneceği bilgisi verilmiş. Kullanıcıların geri bildirimlerine göre de yeni özelliklerle zaman içerisinde güncellenecek.

Twitter takipçileri Fleets’leri ana sayfa zaman akışlarının en üstünde görebilecek. Tam profili görebilen herkes orada kullanıcıların Fleets’lerini de görebilecek. Kullanıcı herkesten Direkt Mesaj alma seçeneğini etkinleştirdiyse Fleets’lerine herkes yanıt verebilecek. Kullanıcı bir Fleet’e cevap vermek istiyorsa, yazara Direkt Mesaj veya emoji göndermek için üzerine dokunması yeterli. Böylece sohbete Direkt Mesajlar üzerinden devam edilebilir.

Firma şu anda Fleets’i platforma eklemiş durumda. Kısa süre içinde dünya çapındaki tüm kullanıcılara kademeli şekilde, iOS ve Android için açılacağı aktarılmakta.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.