btbilgi

Endeavor Türkiye’nin gerçekleştirdiği ScaleUp Hızlandırma Programı, 2019 yılını toplamda 40 girişimciyi mezun ederek tamamlamıştı. 2020 yılında program Akbank iş ortaklığında Ankara ve çevre iller özelinde genişliyor. Bu sene tamamen online düzenlenecek olan ScaleUp Programı, ürün ve hizmetleri pazarda talep gören ve hızla ölçeklenme potansiyeline sahip teknoloji odaklı girişimlerin ihtiyaçlarına destek vermek için başlatılmıştı.

Türkiye’deki girişimcilik ekosistemlerinin dünya standartlarında startuplar çıkarmasına destek olmayı amaçlayan program, bu yıl Ankara ve çevresine yönelik yapılacak. Programa katılmak için Ankara ve çevre illerde (Eskişehir, Konya, Kayseri…) merkezi bulunma ya da faaliyetlerinin büyük bölümünü bu illerde yürütme; en az bir sene önce kurulmuş ve yıllık en az 500 bin TL ciroya ulaşmış olmak; ya da 1 milyon TL ve üzeri yatırım almış olma kriterleri aranıyor. Başvurup değerlendirme sürecini tamamlayarak seçilen 13 girişim için programın tamamı ücretsiz olacak.

ScaleUp Programı şimdi de Ankaralı girişimcilere açık

Son başvuru tarihinin 30 Ekim 2020 olduğu ScaleUp Ankara Programı 3 ay boyunca atölyeler, girişimlerin ihtiyaçlarına yönelik birebir mentorluklar ve Endeavor’ın global ve yerel ağına erişim imkanları verecek. Program boyunca çeşitli şirketlerin kurucu ve CEO’ları ile atölye konu başlığına göre üst düzey yöneticileri atölye çalışmaları yapacaklar. Online çalışma gruplarında üzerinde durulacak konular arasında hukuk, teknoloji, ürün, markalaşma, yetenek, kültür ve yatırım bulunmakta.

Girişimciler aynı zamanda genel strateji ve dikey konu odaklı mentorluklarla desteklenecek. Ayrıca sadece kuruculara özel tasarlanmış ‘Founders Forum’ etkinliklerinde ise, benzer aşamalarda bulunan girişimlerde yaşanan sorunları tartışma ve iş geliştirme fırsatları yakalayacaklar.

ScaleUp Programı’nın Ankara ayağında girişimcilere küreselleşme konusunda da yönlendirme yapılması planlanmış. Katılımcılar uluslararası pazarlara erişim, yurt dışında ortaklıklar ve satış stratejileri konularında başarılı Endeavor girişimcileri ve konunun uzmanlarıyla özel atölyelere katılacaklar. Girişimciler Endeavor’ın ABD, Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu ve Uzakdoğu bölgelerinde bulunan mentorlardan pazara giriş ve sermayeye erişim konusunda içerik desteği alabilecekler.

Program hakkında ayrıntılı bilgi ve katılım formu, programın resmi web sitesinde bulunabilir

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.