btbilgi

Sosyal mesafe kavramı ile epeyce haşır neşir olduğumuz şu dönemde, artık günlük şehir yaşamının öğelerini yeniden düşünmenin zamanı geldi. Büyük bir salgın hastalığa hazır olmadığını gördüğümüz şehirlerimiz, hayatımızdaki her şey gibi buna ayak uydurmak zorunda kalacak. Bu dönüşümü gerçekleştirecek fikirlerin de genç tasarımcılardan geleceği umudu var. Her sene yaratıcı çalışmaları desteklemek için düzenlenen ARED Ödülleri, bu sene sosyal mesafe temasını öne çıkartacak tasarımcılar arıyor.

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED), ARED Ödülleri’ni altıncı kez gerçekleştirecek. Ülkemizde 9 milyar dolarlık büyüklük ile 125 bin kişiye istihdam sağlayan sektörün önemli etkinliklerinden olan ARED Ödülleri ilk defa 2015 yılında verilmiş. ‘En İyi Endüstriyel Reklam Ödülü’ ve ‘Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü’ kategorileri ile sektöre yönelik ilgiyi artırmayı hedefleyen yarışma, 2020’nin en önemli konusu olan Koronavirüs salgınını odağına almakta.

Yarışmadaki ‘Gelecek Vadeden Tasarımcı Ödülü’ kategorisinin teması yeni normal dönemine göre belirlenmiş. Yarışmaya katılacak öğrencilerin ve genç tasarımcıların sosyal mesafe temalı şehir mobilyaları, hijyen sağlayıcı ürünler, AVM, otel, market-mağaza içi uygulamalar kategorilerinde fikirlerle gelmeleri beklenmekte. Böylece COVID-19 sonrası dönemde, gençlerin kamusal alanlarda oluşabilecek yoğunluğa karşı toplumsal sağlığı koruyucu ve teşvik edici uygulamalar geliştirmesi sağlanacak.

Sosyal mesafe temalı şehirler için tasarımcılar aranıyor

Katılımcıların yarışmaya, sosyal mesafe temalı şehir mobilyaları, kapalı alan girişlerindeki hijyen servis cihazları veya üniteleri, üzerinde reklam alanı barındıran AVM, otel, market-mağaza içi hijyen uyarı ürünleri ve hijyen servis üniteleri uygulamaları kategorilerindeki endüstriyel reklam ürünü tasarımlar getirmeleri önşartı mevcut.

ARED yarışma için başvuruları 1 Haziran itibariyle resmi web sitesinden almaya başlamış. Online başvurular için son tarih 11 Ekim 2020 olarak belirlenmiş. Kazanan projeler ise, 3-6 Aralık 2020 tarihlerinde düzenlenecek, sektörün en büyük fuarı FESPA Eurasia 2020’de açıklanacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.