btbilgi

Etkin girişimcileri desteklemek için 33 ülkede faaliyet gösteren Endeavor Derneği’nin Türkiye ayağı,  yeni normale uygun bir içerik ile geliyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı (ISTKA)’nın desteği, TÜRKONFED ortaklığı ve Viveka iş birliği ile gerçekleştirilen Endeavor Connect Programı, salgın zamanı ve sonrasındaki problemlerin çözülmesine odaklanacak.

Programın hedefi, kurumsal şirketlerin belirlediği ihtiyaç alanları için startupların çeşitli çözümler getirmeleri. Sunulan projelerin müşteriye erişimini ve dünyanın salgına uyum sürecini kolaylaştıran, yenilikçi kurumsal fikirler sunması beklenmekte. Startupların yeni ürün ve hizmetler geliştirerek operasyonlarını sürdürebilme, kurumsal şirketlerle çalışma deneyimi edinme, yeni müşterilere erişim ve kriz ortamında dayanıklılık gibi kazanımları olması da hedefler arasında.

Endeavor Connect ile yeni normal için startup çözümleri

İhtiyaç alanlarını ileten kurumsal şirketler arasında Akbank, Brisa, Enerjisa, Farplus, iyzico, Limak, P&G, Pınar Et, Turkcell ve Yemeksepeti bulunuyor. Startuplar şirketlerle eşleşerek, şu dört ana inovasyon teması kapsamında hali hazırda var olan veya yeni çözümlerini sunacaklar:

  • Canlı ve sürdürülebilir bir ekonomi
  • Uyum kabiliyeti yüksek ve dayanıklı şirketler
  • Yeni çalışma düzeni ve İK çözümleri
  • Sürdürülebilir çevreci çözümler

Endeavor Connect başvurular arasından 10 adet statup belirleyerek, Ağustos başında çalışmalarına başlayacak. Seçilen startuplar Endeavor Türkiye tarafından üç adet birer günlük Sprint kampına alınarak, proje üretmeleri ve yol haritalarını çıkartmalarına destek olunacak.

Ortaya çıkan çözümlerin kurumsal şirketlerle eşleştirilmesinin ardından ise hızlandırma aşamasına geçilecek. Hızlandırma aşamasında mentorluk ve süreç takibinin yanı sıra, 4 adet Founders Forum ve 4 dikey webinar düzenlenecek. Bunlar aracılığı ile startupların uygulanabilir çözüm ya da ürünler çıkartmalarına yardımcı olunması planlanmakta. Başarılı olan projelerin uygulamaya geçirilerek Eylül ayında kamuoyuyla paylaşılması söz konusu.

Tüm startuplara açık olan Endeavor Connect, 5 Ağustos 2020 tarihine kadar resmi web sitesi üzerinden başvuruları kabul ediyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.