btbilgi

MNG Kargo kargo ve taşımacılık sektörü için yeni teknolojik fikirleri değerlendirmek amacıyla bir yarışma başlatıyor. API Zone Hackathon adı verilen yarışmada, katılımcılar MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği bir geliştirme ile, müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak bir geliştirme önerisi üzerine çalışacaklar.

Firma yenilikçi fikirleri hayata geçirmek için hazırlanmış API Zone ile yazılımcılara ve üçüncü parti geliştiricilere özel bir platform sunuyor. Web servislerini dışarıya açarak isteyen geliştiriciler, iş ortakları ve müşterileri bu platform üzerinden kendi sistemlerini MNG’nin sistemleriyle entegre edecekleri çözümler üretebilecekler. Müşterilerin kargo hacimlerine göre farklı entegrasyon paketlerini seçebilecekleri ve API Zone’da sergilenen servisleri kendi başlarına kullanarak istedikleri şekilde entegrasyon çalışmaları gerçekleştirebilecekleri aktarılmakta.

API Zone Hackathon da, bu platform ile kargoculuk sektörü için inovatif çözümleri davet ediyor. Yarışmaya katılım ücretsiz, istenirse bireysel başvuru yapılabiliyor veya 2-7 kişilik ekipler şeklinde de başvurmak mümkün. Tek şart katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması.

Taşımacılık sektörüne özel yarışma: API Zone Hackathon

Kargo sektöründe düzenlenen ilk hackathon olma iddiası ile dikkat çeken yarışma IBM, BIP ve Zebra Technologies tarafından desteklenmekte. Yarışma sonucunda yapılacak değerlendirmede birinci olacak takıma 35 bin TL, ikinci takıma 25 bin TL ve üçüncü takıma da 15 bin TL nakit para ödülü verileceği duyurulmuş. Destekçi firmalardan BIP ve IBM’nin de bir jüri özel ödülü verecek. Eğer getirilen çözümler ‘Startup with IBM’ programının gerektirdiği koşulları sağlayacak olursa, firma tarafından bir ekibe IBM Bulut kullanım kredisi verilecek. Eğer ekip öğrencilerden oluşuyorsa ‘IBM Academic Initiative’ programı ile IBM Bulut kullanım kredisi ödülü de söz konusu.

Başvurular yarışmanın resmi sitesi üzerindeki katılım formu ile yapılmakta. Son başvuru tarihi ise 20 Temmuz olarak duyurulmuş. 24 Temmuz Cuma günü saat 20.00’da başlayacak olan hackathon, 26 Temmuz Pazar saat 16.00’da bitecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.