btbilgi

En son gelen habere bakılırsa, dünyanın en başarılı teknoloji firmalarından biri de olsanız perakende işinde başarılı olacağınızın hiç bir garantisi yok. Bu haber Microsoft’dan geliyor ve yapılan duyuruda dünya çapındaki tüm Microsoft Store mağazalarının kapatılacağı açıklanıyor. Firma bundan böyle tüm ürünlerini online satacağını ve dijital mağazacılığa odaklanacağını aktarmakta.

Duyurunun yapıldığı LinkedIn paylaşımında firma şunları söyledi: “İleriye bakıyor ve Microsoft Store için yeni bir çağ açıyoruz. Ekibimiz, müşterilere başarılı hizmetin herhangi bir fiziksel konumun ötesinde olduğunu kanıtlamıştır. Müşterilerimizle etkileşimler konusunda yenilikler yapma, yeteneklerimizi daha büyük bir etki için kullanma ve en önemlisi de değerli müşterilerimizin daha fazlasını başarmalarına yardımcı olma fırsatına sahip olduğumuz için mutluyuz.”

“İş planımızın bir parçası olarak, perakende satış operasyonlarımızda stratejik bir değişiklik olduğunu duyurduk. Buna Microsoft Store fiziksel mağazalarının kapatılması da dahildir. Perakende ekibinin üyeleri Microsoft tesislerinden veya uzaktan çalışmaya ve müşterilere hizmet vermeye devam edecekler. Şirketin genel misyon ve hedeflerini desteklemek için ekibimizi farklı şekillerde geliştirmeye devam edeceğiz. Donanım ile yazılım ürünlerimiz giderek daha fazla Microsoft 365, oyun ve eğlence gibi dijital ürünlere dönüşmekte. Microsoft.com’da, ayrıca dijital Xbox ve Windows dükkanlarında 190 farklı pazarda aylık 1,2 milyar müşteriye ulaşan güçlü bir büyüme gördük.”

Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı David Porter ise resmi açıklamada, son aylarda salgından dolayı yaşanan dönüşümler sonucunda evden çalışmanın esnekliklerini gördüklerini söylüyor: “Müşterilere her yerden hizmet verebilecek benzersiz geçmişlere ve becerilere sahip ekipler kurduk. İş gücümüzün bu şekilde evrimleşmesi, her boyuttaki müşteriye en çok ihtiyaç duydukları uzaktan çalışarak bile hizmet verebilmemizi sağladı. Çalışanlarımızın 120’den fazla dilde konuşabilme becerisi, hizmet verdiğimiz komünitelerinin çeşitliliğini yansıtmaktadır. Bu yetenek havuzundan büyüyen ve gelişen kariyerlere olan bağlılığımız her zamankinden daha kuvvetlidir.”

Porter açıklamada Microsoft Store müşterilerine olan minnettarlıklarını belirtmiş. Müşterilerine online platformlar dışında, firma kurumsal tesislerindeki perakende satış ekipleri ile hizmet vermeye devam etmeyi umduklarını aktarmakta. Firma hem donanım hem de yazılım tarafında inovasyona ve yeni dijital servisler geliştirmeye son vermeyeceğini de özellikle söylüyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.