btbilgi

Dijital iş yeri kavramı her geçen sene daha fazla konuşulmakta. Çeşitli bulut hizmetlerinin, mobilite çözümlerinin ve yapay zeka uygulamalarının dahil olduğu bu kavram coğrafi bariyerleri kaldırıyor ve bilgiye 7/24 ulaşılmasını sağlıyor. Bir Türk teknoloji firması tarafından geliştirilen bu amaçlar gözetilerek geliştirilen Velocity isimli uygulama, kendisine Microsoft’un ortak çalışma platformu olan Teams’in uygulama mağazasında yer bulmuş. Velocity’nin bu mağazadaki tek Türk kökenli uygulama olduğu bilgisi veriliyor.

Velocity’nin hedefleri içerik/doküman yönetimi ile iş süreçlerini kolaylaştırarak çalışan bağlılığını ve verimliliği artırmak. Bu hedeflere ulaşmak için kolektif bir yapı gözetilmiş, Çalışanlar arası sosyalleşme ve kesintisiz bilgi paylaşımı sayesinde iş birliğini güçlendirmek için tasarlanmış bir uygulama. Microsoft Teams’e entegre edilen tüm küresel uygulamalar arasında kullanıcı kolaylığı ve yaygınlık gibi kriterlere bağlı yapılan değerlendirme sonucunda, Velocity platformda en çok kullanılan ilk sekiz uygulamadan biri durumunda.

Velocity

Microsoft Teams dünya çapında yaklaşık 75 milyon günlük tekil kullanıcıya ve 200 milyon günlük toplantı katılımcısına ev sahipliği yapmakta. Velocity’nin Microsoft Teams platformu üzerindeki görevi çalışanların dosyalara, duyurulara, KVKK düzenlemelerine, aydınlatma metinlerine, iş prosedürlerine, belgelere, servis saatlerine ve hatta burç yorumlarına bile kolayca ulaşabilmesi. İşverenler bu uygulamayı kullanarak tüm çalışanlara aynı anda hızda erişebiliyor. İletişimin tek çatı altından merkezi olarak yapılabilmesi sayesinde, Microsoft Teams üzerindeki binlerce kişinin Velocity uygulamasına her gün başvurduğu aktarılmakta.

Uygulamanın geliştiricisi Peakup’un CEO’su Ahmet Toprakçı şu açıklamayı yapmış: “Koronavirüs salgını herkesi evinden çalışmaya yönlendirdikçe ekonominin devamlılığı açısından rutin iş süreçlerini devam ettirebilmek, işverenler açısından oldukça önemli bir sorumluluk haline geldi. Çok sayıda çalışanı, şubesi ve satış ağı olan, birden fazla ofise sahip firmalar dijital iş yeri platformuna yoğun ilgi gösteriyorlar. Velocity adını verdiğimiz dijital iş yeri platformumuza olan talep son 1 ayda yüzde 70 arttı. İngiltere’deki ofisimiz de buradaki ofisimiz kadar yoğun bir çalışma temposunda. En iyi uygulamalar arasında seçilmiş olmamızın da bu talep artışında büyük etkisi var. Velocity ile yıl sonuna kadar ciddi ölçüde teknoloji ihracatımız olacağına inanıyorum.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.