btbilgi

Dünya çapında operasyonları bulunan teknoloji firması Rolls-Royce, bir süredir devam ettirdiği dijital beceri eğitim programına önemli bir ek yapmış. ‘Dijital Akademi’ adındaki bu program, COVID-19 dönemindeki krizi atlatmak için eğitime yönelen bireylere ve şirketlere ücretsiz olarak açılıyor.

Dijital Akademi programı, Rolls-Royce ve gönüllülük esasına dayalı küresel grup Emergent Alliance’ın iş birliği ile iki yıl önce oluşturulmuş durumda. Emergent Alliance’ın ana varolma sebebi, ekonomik gelişmenin hızlandırılması ve kolaylaştırılması amacıyla yeni yöntemler bulmaya çalışmak. Bu amaçla bir araya gelen teknoloji şirketleri ve veri bilimi uzmanları, salgının ortadan kalkmasının ardından oluşacak problemlerin üstesinden eğitim ile gelmeyi geçerli bir çözüm olarak görüyorlar.

Dijital Akademi sayesinde iki yılda Rolls-Royce’un 20 bin çalışanı eğitim almış. Akademinin dünyaya açılması konusunda, programın başkanı Manisha Misty şu bilgileri veriyor: “Birçok insan ve şirket COVID-19 döneminde son derece zorlu koşullardan geçiyor. Bu ücretsiz eğitim paketleri bizim açımızdan insanlara ve kuruluşlara yardım sağlamanın somut bir yolunu temsil ediyor. Akademideki eğitimlerin birçoğu Rolls-Royce çalışanları tarafından denenmiş ve test edilmiş eğitimlerden oluşuyor. Son birkaç yıldır Rolls-Royce merkezinde de yapılan bu eğitimler, insanların dijital geleceğin gerektirdiği iş yaşamına adaptasyona destek sağlayacak. Eğitimler ayrıca şirketlerin geleceğe yönelik dijital dönüşümüne de yardımcı olacak. Bu eğitim paketleri COVID-19 döneminde kendini geliştirmeye hevesli her yaştan insanın beklentilerini karşılayacak.”

Eğitim ortakları ve platformlarını bir araya getiren ücretsiz ilk kurs paketinde veri bilimi, yapay zeka, makine öğrenimi, kodlama ve dijital kültüre giriş dersleri yer alacak. Kurslar 20 dakikalık kısa oturumlardan, sertifikalı eğitim programlarına kadar geniş bir yelpazede kullanıcıya sunulmakta. Kurslara erişimin 1 Mayıs Cuma tarihinden itibaren programın resmi web sitesinden yapılabildiği de aktarılıyor.

Programın partnerleri ise şöyle listelenmekte:

  • DataCamp: Veri bilimi, yapay zeka ve makine öğrenimi kursları.
  • edX: Sürekli mesleki gelişim açısından akredite temel dijital beceri programı.
  • Google for Education: Öğretmenler ve öğrenciler için, ücretsiz proje tabanlı video müfredatını kullanarak pratik dijital beceriler kazanma programı.
  • IBM – Machine Learning for Kids: Geleceğin makinelerini programlayacak insanlara kullanımı kolay, rehberli ve uygulamalı öğrenme ortamı.
  • Learning Tree: Çeviklikten veri analizine kadar farklı konularda bir dizi e-öğrenme modülü.
  • TeenTech: 11-19 yaş arası öğrenciler için dünya standartlarında etkinlikler ve bunların getirdiği fırsatlara ilişkin haftalık fikirler.
  • TechWeCan: 10-13 yaş arası evde eğitim gören çocuklara yönelik ücretsiz, kullanımı kolay ve eğlenceli ders planları.
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.