btbilgi

Microsoft firması geçenlerde yaptığı bir duyuru ile, dünyaca popüler ofis yazılımları seti Office 365’in adının ‘Microsoft 365’ olarak değiştiğini açıklamıştı. Bu değişim aynı zamanda evden çalışma ve uzaktan eğitimde daha fazla verim hedefleyen yeni özellikler anlamına da gelmekte. Setin içindeki uygulamaların Windows, macOS, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda kullanılabildiği aktarılmakta. Aynı zamanda web platformunda da kullanılan Microsoft 365 setinin buluttan güç alan yeni yapay zeka destekli yetenekleri hakkında şimdi daha fazla bilgi veriliyor.

Microsoft Düzenleyici

20’den fazla dilde kullanılabilen ‘Microsoft Düzenleyici’ye (Editor) artık Word, Outlook.com ve Microsoft Edge üzerinden erişilebiliyor. Okul için ödev hazırlarken, blog makalesi yazarken yazım denetimi ve temel/gelişmiş dil bilgisi ve stil iyileştirmeleri gibi başlıca Düzenleyici özellikleri sayesinde, kullanıcılar kendilerini en iyi şekilde ifade edebilecekler.

PowerPoint

Sunum yazılımı PowerPoint içinde bulunan ‘PowerPoint Tasarımcısı’ (Designer) zaman kazandıran ve yaratıcılığı zenginleştiren, metinleri tek tıklamayla şık bir zaman çizelgesine dönüştürebilme gibi yeni yetenekler kazanmış. Slaytlara resim eklendiğinde, Tasarımcı otomatik olarak aralarından seçim yapılabilecek slayt düzeni önerileri de sunabiliyor. Microsoft 365 abonelerine zengin içerik sağlayabilmek için Getty Images ile anlaşılmış. Bu sayede kullanıcılara 8 bin’den fazla resim, 175 video, 300 yeni yazı tipi ve 2 bin 800 yeni simge sağlanmakta. Bu içeriklerin Word ve Excel’de de kullanılabildiği bilgisi veriliyor.

Outlook

Yenilenen Outlook’ta hem iş hem özel hayattaki planlanmış görevler tek yerden yönetilebiliyor, kişisel takvim iş takvimine entegre edilebiliyor.

Skype

Markanın ünlü iletişim uygulaması Skype’ın günlük kullanım sayısı aydan aya yüzde 70 oranında artışla 40 milyona yükselmiş. Microsoft bu popüleriteye cevap vermek amacıyla, Skype’a ‘Anında Toplantı’ (Meet Now) adlı yeni bir özellik ekledi. Anında Toplantı ile ücret ödemeden, kaydolmadan ve indirmeye gerek kalmadan üç tıklamayla kolayca görüntülü toplantılar oluşturabiliyor.

Microsoft Teams

İş hayatında her gün 44 milyondan fazla kişinin beraber uzaktan çalışma uygulaması Microsoft Teams’i kullanmakta olduğu belirtilmiş. Teams’e eklenen yeni özellikler arasında paylaşılan yapılacak listeleri üzerinde işbirliği, toplantı videosu kaydetme, belirli kişilere görevler atayabilme, zamanlamaların koordine edilebilmesi, fotoğraf ve video paylaşılabilmesi var.

Aile Koruması

Microsoft 365 abonelerine yeni sunulan ‘Microsoft Aile Koruması’, iOS ve Android platformlarında kullanılabilecek. Bu özellik aile fertlerini çevrimiçi ortamda ve gerçek dünyada korumak amacıyla daha sağlıklı alışkanlıkları artırmaya yönelik araçlar ve içgörüler sunuyor. Aile Koruması uygulaması Windows kişisel bilgisayarlar, Android ve Xbox’taki ekran süresini yönetmeyi de sağlıyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.