btbilgi

Uzaktan çalışma kurumlar tarafından yavaş yavaş kabul edilmeye başlanan bir yaklaşım. Firmalara çeşitli maddi avantajları bulunduğu gibi, çalışan açısından da faydaları bulunuyor. International Workplace Group tarafından, 80 ülkeden 15 bin çalışan ile gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, uzaktan çalışmak verimliliği yüzde 85 artırmakta. Koronavirüs dünya geneline yayılıp Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından salgın hastalık olarak kabul edildikten sonra ise hızla zorunluluk haline gelmiş durumda. Uzaktan çalışmanın kaçınılmaz olduğu dönemde, bu duruma destek olmak için LetSign dijital e-imza platformu herkese açılıyor.

E-Güven Genel Müdürü Can Orhun verilen kararı şu sözlerle açıklıyor: “Mobil cihazların artması ve online hizmetlerin çoğalması bu eğilimi hızlandırdı. Şirketlerin olduğu kadar, çalışanların da yeni iş süreçlerine uyum sağlamalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. İmzaları kağıt ortamında dijitale taşırken, mobil uygulamaların artan kullanım alanlarını da göz önünde bulunduruyoruz. Elektronik ve mobil imza altyapısı ile imza süreçlerini kolaylaştıran yeni nesil Letsign platformu, istenilen zaman ve istenilen yerde yasal geçerli imza atılmasını sağlıyor. İçinde bulunduğumuz dönemde imzaların uzaktan atılıp iş süreçlerinin kesintiye uğramaması için LetSign platformunu tüm kullanıcılar için Nisan ayının sonuna kadar ücretsiz sunacağız.”

LetSign sistemi karşılıklı imza veya onay gerektiren dokümanların tek bir platform üzerinden paylaşılmasını, dağıtılmasını, hedef sistemlere aktarımını sağlıyor. Kullanıcılar, elektronik veya mobil imza ile imza atabiliyor, dokümanlar üzerinde karşılıklı yorum yapabiliyor. Bu platformda imzalama işlemi saniyeler içinde gerçekleşebiliyor. Üstelik imzası talep edilen kişinin LetSign paketi kullanması zorunlu değil. İmza atabilmek için dokümanın bilgisayara indirilmesi ve başka bir imzalama aracına sahip olması da gerekmiyor.

LetSign dokümanlar üzerinde karşılıklı yorum yapılmasına da izin veriyor. Doküman üzerinde çalışan firmalar veya kişiler LetsChat özelliği sayesinde görüşlerini dijital ortamda birbirlerine aktarabiliyor. LetAssistant ise iş akış dosyalarınızı takip ediyor, hatırlatmaları yapıyor ve kullanıcıya süreç raporu sunuyor. Ayrıca kullanıcı imza atamayacağı durumlarda isterse kendi rızasıyla e-posta adresine gelen dokümanlara imza yetkilisi atayabiliyor. Kullanıcılar günlük hayatlarında vekil olarak atadığı kişileri platformda da aynı şekilde vekili olarak atayabilmekte.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.