btbilgi

Turizm sektöründe faaliyet gösteren yerli işletme sahipleri ve girişimciler, yaklaşan sömestr tatilini heyecanla bekliyorlar. Verilen bilgilere göre 2019’un ilk yedi ayında Türkiye’yi ziyaret eden yabancı misafir sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,11 artış göstermiş durumda. İşletmeler hem yerli hem de yabancı tatilcileri kendine çekecek tekniklere ve yaklaşımlara bakıyorlar. Bu sebeple, GoDaddy firması turizmcilere, internet üzerinde daha görünür olmalarına yardımcı olacak bazı ipuçları vermiş:

Online dünyada ne durumdasınız?

Video servisleri sunan Agenda.Video firmasının 2 bin 300 seyahatçiden elde ettiği verilere göre, tatilcilerin yüzde 75’i halen otel rezervasyonlarını online ortamda yapmayı tercih ediyor. En büyük ilk iki otel rezervasyon sitesi ise ‘Booking.com’ ve ‘Hotels.com’ olarak saptanmış. Bu türden online seyahat web sitelerinde kaydınız olsa da, veya web sitenizde online rezervasyon sunmasanız da, potansiyel ziyaretçileriniz lokasyonunuz ve sunduğunuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi almak için web sitenizi ziyaret etmek isteyebilir. Web sitenizde yer verdiğiniz adres ve iletişim bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun ki ziyaretçiler size kolayca ulaşabilsin.

Online yorumlar önemli

İnsanlar, herhangi bir ürün veya hizmet ihtiyaçları olduğunda genellikle online arama yapıyor, karşılarına çıkan işletmeler için yapılan yorum ve değerlendirmeleri inceliyor. Turizm sektöründe faaliyet gösteren küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin Google Benim İşletmem ve TripAdvisor gibi platformlarda profillerini oluşturarak fotoğraf, iletişim bilgisi, sunulan hizmetler ve web sitelerinin bağlantısı gibi bilgileri paylaşmaları önem taşıyor. Bu sayede işletmeleri online arama üzerinden bulan potansiyel ziyaretçiler ilgili bilgileri görüntüleyerek, daha fazla bilgi almak için web sitelerini ziyaret edebiliyor. Kullanıcıların bu platformlarda bıraktığı yorumları incelemek ve onları cevaplamak da önemli; bu, kullanıcılara işletmenin aktif olduğunu, sorulara ve yorumlara yanıt verdiğini gösteriyor.

Sosyal medya hesaplarınızı boş bırakmayın

Tatil için rezervasyon yapma sürecinde seyahatçiler buldukları otellerin sosyal medya hesaplarını da inceliyor. Aynı web sitenizde yaptığınız gibi sosyal medya hesaplarınızda yer alan bilgileri de gözden geçirin ve web sitenize bağlantı verdiğinizden de emin olun. Sosyal medyada aktif olarak tesisinizin fotoğraflarını paylaşın, sizi rakiplerinizden farklılaştıranın ne olduğunu gözler önüne serin, sorular sorun, kampanyalarınızdan bahsedin ve topluluğunuzla iletişim kurun.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.