btbilgi

Kablosuz kulaklıklar kısa sürede yayıldı ve mobil şekilde müzik dinlemeyi sevenlerin favorisi oldular. Hem her türlü cihazla çalışmaları, hem de sorun yaratan kablo kalabalığından bizi kurtarmaları açısından büyük kolaylık sağlıyorlar. Artık Bluetooth üzerinden bağlantı kuran kablosuz kulaklıkların çeşitleri çok ve fiyatları da uygun seviyelerde. Özellikle de dışarıdan gelen sesi engelleyen modeller büyük ilgi görüyor. Ama dünya üzerinde hala tonla fiziksel kulaklık girişi (3,5 mm jak olarak da bilinir) olan cihaz var. İşte bunları kullanabilmek için de AirFly Pro gibi aksesuarlar lazım.

Twelve South isimli firma, kablosuz kulaklıklara her türlü jaklı kaynaktan ses akışı sağlamak AirFly Pro adlı bir Bluetooth adaptörünü piyasaya sürmüş. Cihaz özellikle AirPods Pro kulaklıklarını eski 3,5 mm kulaklık jaklı ses kaynaklarına bağlayabilmek için üretilmiş. Adaptörün Apple tarafından onay alması ve resmi Apple mağazalarında satışa çıkmış olması hedef kitleyi gayet güzel tanımlıyor.

Fakat bu adaptörü kullanmak için bir AirPod kulaklığınız olması zorunlu değil. Çünkü AirFly Pro çoğu Bluetooth kulaklıkla çalışabiliyor. Cihaza aynı anda iki Bluetooth kulaklık da bağlanabilmekte. Böylece böylece etrafınızdakileri rahatsız etmeden bir arkadaşınızla telefondan müzik dinleyebilir veya bilgisayarda film izleyebilirsiniz. Ayrıca adaptör her türlü 3,5 mm jaka bağlandığı için eski araba teyplerinden uçaklardaki koltuk arkası eğlence ekranlarına ve evlerimizdeki klasik Hi-Fi sistemlere kadar her yerde kullanılabiliyor. Firmanın web sitesinde Nintedo Switch el konsolu ile harika çalıştığı da özellikle not edilmiş.

AirFly Pro adaptörünün bataryası tam bir şarj ile 16 saatten fazla kullanım sunmakta. Bu da en uzun kıtalararası uçuşlarda bile kesintisiz servis vermeye yetecek kadar uzun bir süre. Cihazın bir faydalı yanı da, Bluetooth bağlantısı olmayan bir hoparlöre taktığınızda ona da müzik yollayabilmesi. Yani böyle bir hoparlörü artık telefonunuz ile kablosuz şekilde bağlayabilirsiniz. Tek problem ise bağladığınız kablosuz kulaklıkları telefon görüşmeleri için kullanamıyor olmak. Ama Twelve South bunu üzerinde de çalışıyormuş. Cihaz şu anda firmanın web sitesinden satın alınabiliyor. Farklı kullanımlar için bir USB-C modeli de satılmakta.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.