btbilgi

Dünya apında en popüler streaming müzik platformlarından olan Spotify, sadece yetişkinleri değil artık çocukları da dikkate almaya başladı. Aile aboneliklerine yönelik Spotify Kids isimli uygulama, küçük nesillerden müzik meraklılarının işine yarayacak gibi. Sadece Spotify Premium Aile üyelerine özel olan bu yeni uygulama, 3 yaştan büyük çocuklar için tasarlanmış.

Spotify Kids’in, güvenlik ve gizlilik özellikleri ön planda tutularak küçük dinleyiciler için geliştirildiği aktarılıyor. Uygulama çocukların kendi başlarına ya da aileleri ile birlikte keşfedecekleri şarkı, film müzikleri ve sesli hikayeleri kapsamakta. Premium Aile paketinin bir parçası olduğu için reklam içermiyor ve tüm içerik tecrübeli Spotify editörlerinin özenle hazırladığı kayıtlardan oluşuyor. Bu içeriğin tüm çocuklara uygun olması hedeflenmiş.

Ebeveynlerin çocuklarının internetteki güvenlik endişelerini de düşünen Spotify, uygulamayı çocukların gizliliğini korumak üzere tasarlamış. Uygulama özellikleri arasında yer alan ebeveyn kontrolü ailelere gönül rahatlığı sağlıyor. Ebeveynler çocukları için en uygun olacağını düşündükleri “Audio for Younger Kids” ya da “Audio for Older Kids” deneyim alternatiflerinden birini seçebiliyor.

Spotify Kids’in diğer özellikleri arasında şunlar listelenmiş:

  • Çocuklar kendi hesapları ile sevdikleri içerikere ulaşabilecekler.
  • Çocuklar kendileri için tasarlanan bir ortamda kendi zevklerini keşfedebilecekler.
  • Çocuklara uygun olmayan içerikler filtrelenecek.
  • Uygulama çocuklar için oluşturulan özel çalma listeleri bulundurmakta.
  • iOS cihazlardan başlayarak, kullanıcılar sevdikleri şarkıları çevrimdışı olarak da dinleyebilecekler.

Spotify için yeni bir açılım anlamına gelen bu yeni uygulama, öncelikle beta olarak pazara sunulacak. Bugün beta versiyonu İrlanda’daki kullanıcılara açılıyor. Ardından kademeli şekilde Premium Aile paketinin açık olduğu dünya çapındaki tüm pazarlarda yerini alacak. Spotify Premium Aile paketine sahip aboneler, Spotify Kids uygulamasını herhangi bir ek ücret ödemeksizin kullanabilecekler. Uygulamaya iOS ve Android platformlarından erişilebilecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.