btbilgi

Uluslararası bulut bilişim ve web hizmetleri firması Amazon Web Services (AWS) ve teknoloji eğitiminde iyi bilinen BilgeAdam Akademi yeni bir eğitim ortaklığına imza atıyor. Beraberce geliştirilen yeni bir program ile Türkiye’de bulut bilişim uzmanları yetiştirilecek. Teknoloji eğitimlerinde geniş bir tecrübeye sahip BilgeAdam eğitim portföyünü genişleterek; öğrencilere, profesyonellere ve iş ortaklarına AWS Technical Essentials, AWS Business Essentials, Architecting on AWS ve AWS Cloud Practitioner eğitimleri sunacak.

Her yıl 1.200 katılımcının kabul edileceği eğitimler, BilgeAdam Akademi’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de yer alan 5 yerleşkesinde gerçekleştirilecek. Bulut bilişim uzmanı eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar katılım sertifikası elde edecekler. Katılımcılar ayrıca AWS’in sertifikasyon sınavlarına girerek, uluslararası geçerlilik sertifikalarını da alma şansını yakalıyor. Mezunlar aldıkları eğitim programlarının ardından, BilgeAdam’ın bilişim hizmetleri sunduğu kurumların da arasında bulunduğu şirketlerde çalışmaya başlayabilecekler. Bu da hem ülkemizin kalifiye bilişim uzmanı ihtiyacını kapatmaya yarayacak, hem de AWS’nin Türkiye’deki pazar payını artırmasına destek olacak.

AWS Türkiye Ülke Müdürü Yinal Özkan, eğitim ortaklığı ile ilgili şu açıklamayı yapıyor: “BilgeAdam ile iş ortaklığımız sayesinde, ülkemiz kurumlarını bulut teknolojileriyle güçlendirecek; aynı zamanda 4. Endüstri Devrimi’nin sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayacağız.”

BilgeAdam Bilişim Grubu Başkanı ve CEO’su Hakan Çevik ise bu beraberlikten memnun olduklarını belirtmekte: “Bulut bilişim çağının lider kurumlarından AWS ile işbirliğimizin uzun soluklu ve başarılarla dolu olacağına inanıyoruz. Söz konusu eğitim ortaklığıyla yetişecek nitelikli insan kaynağı sayesinde birçok kurum, BilgeAdam’ın teknoloji eğitimi alanındaki uzmanlığıyla AWS’nin ileri teknolojisini, yazılım ve bilgisayar sistemleri eğitimlerini alarak, dijital dönüşümü daha da ileri götürecek. Bu stratejik işbirliği Türkiye’nin beyin gücünü geliştirecek ve dolayısıyla ülkemizin rekabet gücünün artmasına destek olacaktır. Eğitim ortaklığının hayata geçmesinde katkısı olan paydaşları tebrik ediyoruz.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.