btbilgi

Intel yeni bir duyuru ile bilgi işlem performansını ve yapay zeka hızlandırmayı profesyonel içerik yaratıcılarına ve PC tutkunlarına sunan en yeni Intel Xeon W ve X Serisi işlemcilerini duyurdu. Xeon W ve X serisi işlemciler her geçen gün büyümekte olan bu hedef kitlenin normalden fazla performans gereksinimlerini karşılayacak şekilde özel olarak tasarlanmış.

Intel bu işlemcileri yeni bir fiyatlandırma yapısı ile Kasım ayı itibarı ile pazara sunacak. Buradaki hedef içerik yaratıcılarının ve üst seviye PC meraklılarının, Intel Core S serisi ana akım ürünlerinden kolay şekilde bir üst sisteme geçmelerini sağlayabilmek.

Firma bu seriler ile, her gün kullanılan ve yoğun bilgi işlem gerektiren iş yüklerinin üstesinden gelmek için özel olarak tasarlanan komple bir ürün portföyü sunan tek şirket olmak istiyor. Xeon W-2200 ve X serisi işlemciler ‘Intel Deep Learning Boost’ çözümü entegrasyonu ile yapay zeka hızlandırma özelliğine sahip ilk en yüksek teknolojili masaüstü bilgisayar ve ana akım iş istasyonu olacak. Intel Deep Learning Boost derin öğrenme çözümü ile, kendinden önceki nesil çözümlere göre 2.2 kat daha fazla yapay zeka çıkarımı sağlanabileceği iddia edilmekte.

Profesyonel içerik yaratıcılarına Intel Xeon W ve X serisi

Ayrıca bu işlemci serilerinde, simülasyon ve modelleme yazılımları gibi yazılımların kullanımda olan en hızlı çekirdekleri mümkün olduğunca hızlı şekilde tanımlayarak ve önceliklendirerek en hızlı şekilde çalışmalarına yardımcı olmak üzere kapsamı genişletilen Intel Turbo Boost Max Technology 3.0’ün de yer alacağı duyuruldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Intel’in Masaüstü, İş İstasyonu ve Kanal Grubu Başkan Yardımcısı Frank Soqui yeni işlemcileri şu şekilde anlatıyor:, “Profesyonellerden ve meraklılardan oluşan hedef kitle toplululukları, kritik önem taşıyan görevleriyle ilgili ihtiyaçlarını gideren ve onları teknolojideki yeniliklerin ve gelişmelerin en yakınında tutan ürün mühendisliğine gereksinim duyar. Bu da en iyi donanım ve yazılım optimizasyonları anlamına gelir ama aynı zamanda AI hızlandırma gibi özellikleri nasıl entegre edebileceğimize de bakılır. İster veri bilimci, film metinleri yaratıcısı ya da bağımsız yazar olun Intel Xeon W ve X Serileri güç ve seçenek esnekliği sunuyor ve en yoğun iş yüklerinde bile daha yaratıcı ve rekabetçi çalışmaya devam etmenizi sağlıyor.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.