btbilgi

Teknoloji devi Microsoft’un New York’da yapacağı yeni Surface serisi cihaz tanıtımından herkes birşeyler bekliyordu. Yeni dizüstü ve yeni Pro modelleri tahmin edilmekteydi. Fakat Microsoft’un popüler cihaz serisine çift ekranlı bir Surface tablet ve yine çift ekranlı bir akıllı telefon eklemesini kimse beklemiyordu. Bu yelpaze ile firma son tüketici donanımlarında hiç bir segment boşluğu kalmamasını hedefliyor.

İlk tanıtılan Surface Pro 7 oldu. Dünya çapında sevilen ikisi bir arada bilgisayar serisinin son versiyonu USB-C bağlantı ile geliyor. Cihazda 12,3 inçlik, 2.736 x 1.824 piksel çözünürlükte ekran var. Bu şekli ile geçen seneki Surface Pro 6’dan çok farkı bulunmamakta. Pro 7 serisi bu hafta ABD’de 749 dolardan satışa çıkıyor.

Surface Pro X ise daha profesyonel ve daha çık bir cihaz olarak dikkat çekmekte. Üzerinde mobil bağlantı çipi var ve aynı bir akıllı telefon gibi LTE üzerinden devamlı internet sağlayacak. 13 inçlik, 2.880 x 1.920 piksel çözünürlükte ekrana sahip olacak ve ABD’de 5 Kasım’dan itibaren 999 dolara satılacak.

Surface Laptop 3 firmanın geleneksel dizüstü serisinin en yenisi. En üst seviye Intel ve AMD işlemcilerle gelecek bilgisayar, 13,5 ve 15 inçlik ekran seçenekleri verecek. Grafik çipsetleri de yenilenmiş ve fiyarları 999 ile 1.199 dolardan başlıyor.

Microsoft’dan yeni çift ekranlı Surface tablet ve telefon

Yeni Surface tablet ve akıllı telefon tanıtımın en çok dikkat çekenleri oldu. Surface Neo isinli tablet çift ekranı bir menteşe ile birbirine bağlıyor. Bu şekilde şu anda Samsung ve HTC’nin yaşadığı tek katlanır ekran problemlerini yaşamaması garantileniyor. Surface tablet Windows 10 X işletim sistemi varyasyonu kullanacak ve 2020’de, henüz belirtilmemiş bir tarihte piyasada olacak.

Microsoft’dan yeni çift ekranlı Surface tablet ve telefon

Diğer ilgi çeken cihaz ise Surface Duo. Bu da çift ekrana sahip bir cihaz ama akıllı telefon boyutlarında. Cihazın ekranları tek te 5,6 inçlik boya sahip ve aynı abisindeki gibi menteşe ile bağlanıyorlar. Cihaz açılınca 8,3 inç ekranlı bir tablet hissi verecek şekilde tasarlanmış. İşin en ilginç kısmı ise, Surface Duo’nun bir Windows işletim sistemi varyantı yerine direk Android kullanıyor olması. Bu şekli ise LG’nin G8X ThinQ mdoeline benziyor. Ayrıntılar için biraz daha bekleyeceğiz, çünkü cihazın 2020 sonunda pazara sunulması planlanmakta.

Microsoft son olarak da bir kulak içi kablosuz kulaklık tanıttı. Surface Earbuds isimli kulaklıklar 2019 sonunda, ABD’de 249 dolara satışa çıkacak. Firmanın iddiası 24 saatlik kesintisiz kullanım ömrü ve hem müzik, hem de telefon görüşmelerinde yüksek başarım sunacağı yönünde.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.