btbilgi

Endeavor Türkiye ve Akbank iş birliğiyle hayata geçirilen genç girişimcilik programı StartUpCampus için başvurular başladı. Startup’ların büyümesini desteklemek amacıyla tasarlanan StartUpCampus Programı’na katılmaya hak kazanan girişimler, herhangi bir ücret ödemeden programa katılım sağlayabilecek. 12 şirketin kabul edileceği ve 3 ay sürecek program için başvurular 24 Ekim’de sona erecek.

Başvurular programın resmi web sitesi üzerinden yapılacak. Katılmak isteyenlerden aranan şartlar şu şekilde sıralanmış:

  • Katılmak isteyen girişimcilerin 35 yaşın altında olması gerekli.
  • Girişimcilerin şirketinin kurulmuş veya MVP’nin (erken aşama ürün) pazara sunulmuş olması gerekli.
  • Geliştirilen ürünün ilk satışının yapılmış olması gerekli.
  • Şirketin kurucu ortaklar dışında en az bir çalışanının olması gerekli.

Ocak 2020’de tamamlanacak olan programa başvuran genç girişimciler çeşitli kriterlere göre değerlendirilecekler. Bunlar girişimci ve ekip potansiyeli, ürün ve hizmetlerin yenilikçiliği veya farklılaşması, pazardaki fırsatlar, gelecek stratejisi ve büyüme potansiyeli olarak listelenmekte. Programa katılmaya hak kazanan girişimler, katılım, eğitimler ve sunulacak fırsatlar için herhangi bir ücret ödemeyecek.

StartUpCampus Programı’nın Kasım ayında başlayacağı ve 3 ay devam edeceği bilgisi veriliyor. Genç girişimciler 10 haftalık mentörlük sürecine dahil olacaklar. Programın ilk döneminde genç girişimciler, kendilerine özel olarak tasarlanmış eğitim ve atölyelere katılıp Endeavor’ın deneyimli mentörlerinden destek alacaklar. Bu süreçte yatırımcılarla da bir araya gelecek girişimlere, program ana destekçisi ve iş ortağı olan Akbank’ın inovasyon ekibiyle tanışma ve iş birliği fırsatlarını değerlendirme fırsatı da sunulacak.

StartUpCampus Programı’na seçilen 12 startup şirket arasından, üç ay boyunca ayrı ayrı 4 defa gerçekleşecek eğitim/atölye ve mentörlük seanslarının en az üçüne katılmış olan genç girişimciler Demo Day’e katılma şansı yakalayacak. Genç startuplar programın sonunda gerçekleştirilecek olan Demo Day’da girişimlerini yatırımcıların karşısına çıkarma fırsatı elde edecekler. Programı başarıyla tamamlayan girişimciler, Endeavor’ın ulusal ve uluslararası mentör ve girişimci ağına erişim şansını da yakalayacak.

Programa katılmak isteyenler, resmi web sitesine buraya tıklayarak gidebilirler.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.