btbilgi

Dell Technologies kurumsal müşteriler için geliştirilen, sektörün en esnek ve sıfır ayak izine sahip masaüstü bilgisayar tasarımı olan OptiPlex 7070 Ultra modelini duyurdu. Çalışanlara en üretken olacakları şekilde çalışma esnekliğini ve özgürlüğünü sağlarken, aynı zamanda maliyetleri düşük tutma endişesi içindeki BT yöneticilerine hitap etmesi beklenen bilgisayar sistemi, alan tasarrufu sağlama ve karışıklığı önleme odağına sahip.

Dell bir müşteri araştırmasında, şirketlerin sistemlerini yükseltebilme şansına sahip olmayı sevdiklerini ortaya koymuş. Kullanıcıların da ‘Hepsi Bir Arada’ (AIO) ürünleri estetik açıdan beğendikleri saptanmış. Müşterilerin genelde ekranlarını değil de, bilgisayarlarının özelliklerini yükseltmeyi tercih ettiği gibi bir gerçek de göz önüne alınmış. İşte OptiPlex 7070 Ultra’yı çekici kılan noktalardan biri de bu. Modüler yapısı sayesinde kullanıcıların ürünün yaşam döngüsü boyunca kolaylıkla yapılandırma ve yükseltme yapabilmesi. Bilgisayar ve ekran birbirinden bağımsız olarak yükseltilebiliyor ve bakıma alınabiliyor.

OptiPlex 7070 Ultra modeli esneklik ve performans için yapılandırılabilir öğeler içermekte, ön plana çıkan teknik özellikleri şöyle özetlemiş:

  • Bilgisayarın içine entegre olduğu ve kurcalamaya karşı koruma sağlamaya yönelik fiziksel güvenlik seçenekleri içeren bir monitör standı
  • Yüksekliği ayarlanabilir stant, sabit stant, VESA montaj parçası, daha fazla ayarlanabilirlik sunan Dell Tek Monitör Kolu | MSA20 ve masada daha fazla çeviklik sağlayan Dell Çift Monitör Kolu | MDA20 gibi uyumlu ürünlerle farklı kullanım örnekleri veya çalışma tarzlarına göre yapılandırma imkanı.
  • Kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun performans ve ölçeklenebilirlik, Intel Core vPro i7’ye kadar işlemciler, 64 GB RAM, 1 TB NVMe SSD ve 2 TB HDD donanım.
  • Daha fazla üretkenlik için 19-27 inç arasında üç ekrana kadar destek.
  • Dell USB-C monitörlerle kullanıldığında güç, veri, video ve sesin tek bir kabloyla iletimi.

Dell’in bir diğer duyurusu da yeni OptiPlex 7071 Tower oldu. Bu sistem özellikle eğitim ve satış gibi etkinliklerde sanal gerçeklik içeriği kullanan işletmeler için ideal olarak tanımlanmakta. Genişletme seçenekleri ve günümüz kullanıcılarına uygun tasarlanmış aksesuarlar dışında, OptiPlex 7071 Tower teknik özellikleri ile de bugüne kadarki en güçlü OptiPlex sistemi haline gelmiş. Sistem 9’uncu nesil Intel Core işlemcilerle veya isteğe bağlı Intel vPro teknolojisine sahip yeni 95 W, 8 çekirdekli Core i9 işlemcilerle yapılandırılabiliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.