btbilgi

Insta360 firması başarılı mini kameraları ile biliniyor. En son ürettikleri aksiyon kamerası ise FlowState görüntü sabitleme teknolojisi kullanan, parmak büyüklüğünde ve sadece 20 gramlık bir cihaz. Insta360 Go ismindeki cihazı mıknatısla kıyafetinize veya şapkanıza takıyor, 1080p çözünürlüğündeki titreşimsiz görüntüler çekebiliyorsunuz.

Insta360 Go kameranın ana teknik özellikleri 3.040 x 3.040 piksellik görüntü sensörü ve altı eksenli jiroskop/ivmeölçer sensör paketi. Görüntü sensörü beklediğinizden daha büyük bir video çekiyor, jiroskop ve ivmölçer ise beraber çalışarak kameranın hareketlerini dengelemeye yarıyor. Bu sayede kamera kıyafetlerinize veya bisikletinize takılı iken rahatça koşabilir veya engebeli bir yolda bisiklete sürebilir ve yine de dengeli videolar çekebilirsiniz. Hatta Go’yu köpeğinizin tasmasına bile takabilirsiniz.

Kamera tam tamına 18,3 gram ağırlığında, suyun altında birkaç saniye kalmaya yetecek kadar dayanıklı ve 50 mm uzunluğunda. İstediğiniz her yere mıknatısla, bir zincir aparatı ile boynunuza, yapışkan aparatı ile sert yüzeylere veya baz ünitesi ile döer bir ayağa takılabiliyor. Cihazın tek dezavantajı küçük boyutları yüzünden sınırlı kayıt süresine sahip olması. Insta360 Go bir seferde yalnızca 15 ile 30 saniye arası normal video veya saniyede 100 karelik yavaş çekim kaydedebiliyor. Yani tüm gün boyunca çekim yapmak yerine, en heyecanlı anları kaydetmek için daha uygun.

Cihazın video kapasitesi de şöyle verilmiş: 16:9 oranında, 1080p çözünürlükte saniyede 25 kare. Yavaş hareket için ise 1.600 x 900 çözünürlükte, saniyede 30 kare video. Cihazdan sosyal medya hesabına yüklemek için kare ya da dikey video da alınabiliyor. Tüm seçeneklere özel bir akıllı telefon uygulamasıyla erişebiliyorsunuz. Go’nun şarj birimi aynı zamanda telefona kablo ile bağlantı ve veri transferi de sağlıyor. Bu sayede iOS veya Android işletim sistemli telefon üzerinden her türlü işlemi yapabiliyorsunuz.

Uygulama ile yapay zeka destekli sahne seçme, bu sahneleri uygun bir tempolu müziğe eşleme, otomatik geçişler ekleme ve başarılı kesmeler gerçekleştirme imkanı da sunuyor. Videolarınıza isterseniz farklı efektler ve görsel ekler de koyabilirsiniz. Insta360 Go kamera özellikle aksiyon meraklıları için üretilmiş ve ABD fiyatı 199 dolar olarak belirlenmiş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.