btbilgi

Samsung ve Microsoft uzun vadeli stratejik ortaklıklarındaki bir sonraki adımı açıkladı. Cihazlar, uygulamalar ve servisler arasında kesintisiz üretkenlik sağlayacak yeniliklerin başında Galaxy Note10’da sağlanan özel Microsoft entegrasyonları var. Kullanıcılar artık akıllı telefonları ile kişisel bilgisayarları arasında kolayca geçiş yapabilecekler. Galaxy ve Windows platformlarını daha fazla bir araya getirecek ortaklığın kapsamı bulut bilişim ve gelişmiş zekadan yararlanarak, 5G alanında pazara zengin ve kesintisiz bir mobil deneyimi sunmaya doğru uzanıyor.

Mobil cihazlar ile çalışan kullanıcılar her geçen sene işgücünün daha büyük bir bölümünü oluşturmakta. Bu da kullanıcıların daha kesintisiz iletişim talebine yol açıyor. Analiz şirketi CCS Insight’ın verilerine göre çalışanların yüzde 42’si mobil cihaz üzerinde günde üç saatten fazla zaman harcıyorlar. Bu oranın Y kuşağı çalışanları için yüzde 51’lere ulaşmakta olduğu bilgisi veriliyor. Samsung-Microsoft ortaklığının bu yeni aşaması sayesinde, kullanıcıların her yerde birden fazla cihaz arasında daha senkronize bir deneyim yaşaması mümkün olacak.

Geliştirilmiş Outlook Deneyimi

Microsoft Outlook 100 milyondan fazla cihazda tercih edilmekte. Program elektronik posta, takvim, adres defteri ve dosyaları tek bir uygulamada bir araya getirerek zaman kazandırıyor. Galaxy Note10 ise iş yaşamı ve kişisel iletişimi geliştirerek zaman yönetimini kolaylaştıran, optimize ve entegre bir Outlook uygulaması içermekte.

OneDrive Bulut Depolama

Bu yıl sonbahar aylarından itibaren Samsung Galeri otomatik olarak Microsoft OneDrive hizmetleriyle senkron olacak. Böylece kullanıcılar farklı cihazlardan fotoğraflarına ve videolarına erişebilecekler. Ayrıca en son ne zaman yedekleme yaptıkları gibi ayrıntılarla uğraşmayacaklar.

Bilgisayar İle Akıllı Cihazlar Arasında Kesintisiz Akış

Galaxy Note10’un Hızlı Panel’i içinde Windows bağlantısı bulunmakta. Bu özellik ile mesaj göndermek, bildirimleri yönetmek, fotoğraf senkronu sağlamak ve telefonun içeriğini PC’ye yansıtmak kolaylaşacak. Bu servis herhangi bir Windows 10 PC’si ile bağlantıyı mümkün kılıyor. Galaxy Note10 ile PC arasında fiziksel geçiş yapma ihtiyacı ortadan kalkıyor.

Şirketler İçin Verimlilik

Galaxy Note10 sayesinde Samsung ile Microsoft şirketlerin verimliliklerini de yükseltmeyi hedeflemekte. Bu ortaklık sayesinde ticari kullanıcıların işyerlerine uzaktan erişim olanakları gelişecek ve kullanıcılara eksiksiz bir mobil Office uygulamaları seti sunulacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.