btbilgi

Raporlanmış BEC (business email compromise) saldırıları, şirketleri 2018’de en çok zarara uğratan tekniklerden biri oldu. Bu kategorinin geçtiğimiz sene küresel olarak diğer tehdit türlerinin üstünde, toplamda 1,3 milyar dolara yakın zarara sebep olduğu bilgisi veriliyor. Geçen yıl gerçekleşen her üç veri sızıntısı vakasının biri ve kötü niyetli yazılımların da yüzde 94’ü oltalama e-posta saldırılarıyla ilişkilendirilmiş. Güvenlik firması Trend Micro tüm bunların ışığında kurumsal güvenlik farkındalığı eğitimi desteği sunmaya karar vermiş.

Trend Micro bu amaçla eğitim dünyasının önde gelen şirketleriyle iş ortaklığına gittiğini duyurdu. Kurumların en kapsamlı eğitim tarzlarına ve biçimlerine erişebilmelerini sağlamak için NINJIO, InfoSec,NextTech Security ve GoldPhish ile birlikte çalışılıyor. Kurumlar siber güvenlik alanındaki en yeni eğitim malzemelerine, Trend Micro’nun ücretsiz olarak sağladığı güvenlik farkındalığı çözümü Phish Insight aracı üzerinden erişebilecekler.

Phish Insight işletmelerin ekiplerini daha iyi eğiterek bu tehditlerin etkilerini durdurmalarını sağlamak için tasarlanmış. En güncel malzemelerle donatılan eğitim platformu, çalışan farkındalığı girişimlerini iyileştirecek geniş bir eğitim içeriğine sahip kütüphaneyi kurumların kullanımına sunuyor. Ayrıca genel kurumsal güvenliği geliştirmek için ihtiyaç duyulan kaynaklar da verilmekte.

Trend Micro hizmet verdiği kurumlardan aldığı geri dönüşleri değerlendirmiş. Sunulan içerik havuzu eğitim sağlayıcılar ile birlikte planlanarak, birbirinden farklı kurum kültürlerine uyum gösterecek biçimde oluşturulmuş. İçerikler gelenseksel öğretim materyallerinden, animasyon haline getirilmiş hikaye anlatımına kadar değişik biçimler alıyor. Bazı firmalar çalışanları için mikro öğrenim deneyimlerini tercih ederken, diğerleri çok daha detaylı eğitim toplantılarını seçebilecek. Burada en dikkatli planlanmış şey, talebi karşılayacak yeteri kadar seçenek olması.

Kurumlar beta aşaması boyunca, ilk altı ay herhangi bir sözleşme ya da aboneliğe gerek olmadan ihtiyaçlarına en uygun içeriklere tamamen ücretsiz olarak erişebilecekler. Phish Insight içeriklerine buraya tıklayarak gideceğiniz siteden erişebilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.