btbilgi

Groupe Renault Kurumsal Vakfı ve ESSEC İşletme Okulu, dijital dönüşüm ile şekillenen iş dünyasında geleceğin liderlerinin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla bir sonraki akademik yılla birlikte ‘Dijital Alanda Mükemmellik Programı’ başlatıyorlar.

‘Strateji ve Uluslararası İşletme Yönetimi Özelleştirilmiş Yüksek Lisans Programı’ (SMIB) olarak adlandırılan eğitim programı, genç mezunların uluslararası ve çok kültürlü bir ortamda müşteri verilerinden tedarik zincirine, hizmetlerin ve üretimin dijitalleşmesine kadar uzanan, 360 derecelik bir dijital dönüşüm sağlamak üzere becerilerinin geliştirilmesine odaklanıyor. Program aynı zamanda öğrencilerin strateji, yönetim, uluslararası ticaret, pazarlama ve uluslararası finans gibi destekleyici alanlardaki bilgilerini de güçlendirecek.

İş birliği kapsamında ESSEC İşletme Okulu ve Renault Vakfı, Türkiye’nin de yer aldığı pek çok ülkede bulunan ortak üniversiteler ağından seçilen 15 ila 18 burslu öğrenciye dijital dönüşüm eğitimi sağlayacak. Eylül ayında başlayacak olan ‘Strateji ve Uluslararası İşletme Yönetimi Özelleştirilmiş Yüksek Lisans Programı’ 12 aylık bir süre zarfında iki döneme yayılmış şekilde tam zamanlı derslerle yapılacak.

Renault Vakfı’nın seçilecek öğrencilere çeşitli konularda destek olacağı açıklandı. Bunlar okul harçlarının ve sosyal güvenlik ödemelerinin finansmanı; konaklama ve yiyecek masrafları için aylık destek ile öğrencinin yaşadığı ülke ile kampüs arasındaki ulaşım masraflarının karşılanması olarak özetleniyor. Ayrıca vakıf tarafından masrafları karşılanmak üzere Avrupa’ya bir eğitim gezisi ve Renault Grubu keşif semineri de desteklere dahil edilmiş.

Programa seçilecek adaylar için kriterler ise şu şekilde listelenmiş durumda:

  • 2 yıllık Yüksek Lisans veya 4 yıllık Lisans (mühendislik, bilim, yönetim, hukuk, siyaset bilimi, eczacılık vb. alanlarda) programlarını tamamlamış olmak ya da onaylı bir 1 yıllık Yüksek Lisans (diploma) programını tamamlamış olmak veya 3 yıllık Lisans programına ek olarak 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak;
  • Mükemmel bir akademik geçmişe ve uluslararası bir yönelime sahip olmak, açık fikirli olmak;
  • Diller: İngilizce> 850 (TOEIC); Fransızca> 550 (TFI) veya B2 (CEFR);
  • GMAT veya TAGE-MAGE;
  • Renault Vakfı’nın Cezayir, Brezilya, Çin, Güney Kore, Fransa, Hindistan, Japonya, Lübnan, Fas, Romanya, Rusya ve Türkiye’deki ortak üniversitelerinden birinden eğitim görmüş olmak;
  • 35 yaşın altında olmak.
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.