btbilgi

Geleceğin dünyasında her şey ekranlı olacak galiba. Louis Vuitton firması bu konuda garanti veren markalardan biri. Yeni tanıttıkları AMOLED ekrana sahip çantalar da bunun kanıtı denilebilir. Bu çantalar markanın kreatif direktörü Nicolas Ghesquière tasarından tasarlanmış ve şimdiye kadarki en yaratıcılık dolu ‘kanvas’ olarak nitelendiriliyor.

Şimdilik ekranlı el çantalarından iki tane hazırlanmış. Bu prototip el çantaları, New York kentinde düzenlenen Louis Vuitton Cruise 2020 moda defilesinde gösterilmiş durumda. Basın açıklamasına göre, bir bilim kurgu filminden fırlama gibi duran aksesuarlar, akıllı telefon ve çanta arasındaki çizgileri bulanıklaştırmayı hedefliyor.

Malletier’ın imzası olan LV monogramlı geleneksel kahverengi ve krem çantalardaki kesilmiş bölmeler, AMOLED ekranlarının kolayca görülebilmesini sağlıyor. Ekranlar 1.920 x 1.440 piksellik çözünürlüğe sahip. Ekranlarda çeştili şehir manzaralarının videoları ve bir internet tarayıcısının demosu görülebilmekte. Markanın Instagram hesabındaki bir paylaşımda ise ekranların dokunmatik olduğu da ifade edilmiş. Çantaların birinin tek yüzünde, diğerinin ise hem önünde hem de arkasında ekran bulunduğu belirtilmekte.

Louis Vuitton markası Engadget sitesine yaptığı açıklamada bu prototip ekranlı çantaların ‘geleceğin dijital tuvalini yeniden gözden geçirmenin temeli’ olduğunu söylüyor. Ayrıca marka her daim savoir-faire (maharet, el becerisi) ve inovasyonu kaynaştırmanın peşinde olduğunu da buna eklemiş. Çantaların üretime girip girmeyeceği henüz belli değil. Ama markanın sattığı kablosuz kulaklıkların fiyatının neredeyse 1.000 dolar olduğu düşünülürse, piyasaya sürülseler de bu çantaların ucuz olmayacaklarını düşünmek doğru olacaktır.

View this post on Instagram

CRUISE 2020 MONITOR BAGS by @nicolasghesquiere HI guy, it's MKBHDLV back at it again. We saw the Fibre Optics in the last men's show (more info on that real soon BTW) and now this! This one wasn't the only one in the show. There was a bucket bag with screens on both sides as well. If it ain't OLED, count me out smh ? ⁣• • •⁣ ⁣#louisvuitton #lvmen #louisvuittonlover #lv #monogram #dlouisv #luxury #highend #highendfashion #fashion #louisvuittonjapan  #lvsingapore #louisvuittonmalaysia  #ルイヴィトン #louisvuittonparis #louisvuittonbags #louisvuittonph #lv2019⁣ #lv2020 #lvcruise20 #lvcruise #nicolasghesquiere ⁣⁣ ⁣Prices and information are all subject to change and should be treated as estimates and guesses.⁣ ⁣⁣ ⁣Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for “fair use” for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research.⁣ ⁣⁣ ⁣Copyright © 2018 by LOUIS VUITTON⁣ ⁣All rights reserved.⁣ ⁣⁣ ⁣We are not affiliated, associated, authorised, endorsed by, or in any way officially connected with Louis Vuitton Malletier, or any of its subsidiaries or its affiliates. The official Louis Vuitton instagram can be found at @louisvuitton. The name “Louis Vuitton” as well as related names, marks, emblems and images are registered trademarks of Louis Vuitton Malletier.

A post shared by DLV (@dlouisvdotcom) on

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.