btbilgi

Çoklu bulut ortamları günümüzde şirketlerin çok işine yarayan ama epey de kafa karıştıran bir konu. Araştırma firması IDC’ye göre şirketlerin yüzde 70’inden fazlası çoklu bulut ortamları kullanıyor. Birçok şirketin veri merkeziyle ilgili olarak karşı karşıya kaldığı en büyük zorluk, başarılı bir çoklu bulut stratejisi geliştirmek. Birden fazla bulutta çalışmak, organizasyonların çok sayıda yönetim konsolu ve farklı süreçler kullanmaya başlamalarına yol açıyor. Bu da yenilik sürecini sekteye uğratıyor ve karmaşayı artırıyor. İşte Dell bunu düşünerek ‘Dell Technologies Cloud’ çözümünü geliştirmiş.

Hibrit bulut yaklaşımı, farklı bulut sistemlerinin ötesine geçerek tanıdık bir yönetim arayüzü sunan ve genel anlamda bulut bilişim deneyimini basitleştiren bir çözüm olarak görülüyor. Bulutu benimseyenlerin yüzde 83’ünün veri merkezinden buluta kadar tutarlı altyapı ve operasyonlar arayışında olduğu bir VMware araştırmasıyla saptanmış durumda. İşte Dell Technologies Cloud da özellikle bu arayışları üstesinden gelmesi için tasarlanmış.

Yeni bulut yönetim portföyü Dell Technologies Cloud Platformları ve yeni Hizmet Olarak Veri Merkezi teklifi VMware Cloud on Dell EMC’den oluşuyor. Bu kombinasyon kullanıcılara entegrasyon ve satın alma, dağıtma, hizmet ve finansman süreçlerini tek bir satıcı ile deneyimlenebilecek esnek bir BT yönetim seçenekleri yelpazesi sunmak amacıyla hazırlanmış.

Dell Technologies Cloud’un güvenlik, veri koruma ve yaşam döngüsü yönetimi gibi özelliklere sahip geniş hizmet yelpazesi bu temel teknolojiyi tamamlayan öğeler. Firma danışmanlık, altyapı dağıtımı, yönetim, destek ve eğitim hizmetlerinin yanı sıra; genel bulut benzeri BT altyapısı kullanım seçenekleri de sunuyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.