btbilgi

Gelişmiş analitik ve yapay zeka odaklı küresel yazılım firması SAS, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ile birlikte hayata geçirdikleri “Dijital Teknoloji Geliştiriciler” projesi kapsamında önemli bir adım attı. Geleceğin meslekleri arasında yer alan veri analitiği uzmanı yetiştirmek amacıyla SAS Yazılımı Sertifikalı Genç Profesyoneller adlı online sertifika programını Türkiye’de erişime açtı.

SAS’ı geçenlerde Boğaziçi Üniversitesi Analitik ve İçgörü Araştırma Merkezi ile gerçekleştirdikleri ‘Veri Analitiği ile İş Uygulamaları’ programına verdiği destek ile haber yapmıştık. Firma şimdi de Türkiye’nin dijitalleşme sürecinde öne çıkmasını sağlayacak yetişmiş insan gücü açığının kapatılmasında önemli bir rol oynaması beklenen “Dijital Teknoloji Geliştiriciler” projesine güzel bir destek veriyor.

SAS online sertifika programını Türk öğrencilere açtıSAS Yazılımı Sertifikalı Genç Profesyoneller adlı online sertifika programı, yüzlerce gencin Veri Analitiği alanında uzmanlaşarak, yeni bir kariyer fırsatı yakalamasını sağlayacak. SAS yazılımlarını kullanmayı öğrenecek ve SAS sertifikası alacak olan gençler, geleceğin meslekleri arasında yer alan veri analitiği uzmanı olarak SAS profesyoneli arayan şirketlerde çalışma fırsatı yakalayabilecek.

Sertifika eğitiminin online olması zaman ve mekan sınırını ortadan kaldırarak, bireylerin kendi programını oluşturmasına izin veriyor. Online kayıt olduktan sonra SAS’ın akademik amaçlı programını indirecek olan öğrenciler e-öğrenme sınıflarında gerekli bilgileri edinecek, çevrimiçi web seminerlerinde ise; SAS uzmanlarına akıllarına takılan soruları sorabilecek, güncel bilgileri, ipuçlarını edinecek ve altın değerinde tavsiyeler kazanacaklar. Programın tüm aşamalarını tamamladıktan sonra sertifika sınavına girecek olan öğrenciler, sınavı başarıyla geçmeleri durumunda sertifika almaya hak kazanacaklar.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.