btbilgi

Hackathon etkinlikleri (Hackfest veya codefest diye de kullanılır) bilgisayar programcıları, grafik tasarımcıları, arayüz tasarımcıları ve proje yöneticileri gibi farklı alanlardan tasarımcıların parlak fikirlerini yarıştırdıkları verimli etkinlikler. Bu tür yarışmalara ekip olarak katılanlar, genelde yenilikçi yazılım projelerinin geliştirilmesi amacıyla başka takımlarla rekabete girmekte. İşte ülkemizde düzenlenen Hackathon etkinliklerinden biri de Kuveyt Türk Hackathon Yarışması.

Kuveyt Türk tarafından üçüncü kez düzenlenen Hackathon Yarışması’nın bu seneki versiyonu için başvurular kabul edilmeye başlanmış. Kuveyt Türk bu yarışmaları Fintech ve bankacılık alanında yeni projelerin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlemekte. Bu yılki teması “Geleceğin Bankacılığı” olan yarışmaya herkes bireysel veya ekip olarak başvurabiliyor.

Bu Hackathon’da projenin ilk kez yarışma esnasında üretilecek olması ve daha önce başka bir kurum tarafından düzenlenen herhangi bir organizasyonda sunulmamış olması şartı koşuluyor. Kod yazımında kullanılacak API’ler ise Hackathon’dan kısa bir süre önce yarışmacılara sağlayacak. Kuveyt Türk, API’lerin kullanımı için takımda en az bir yazılımcının bulunmasını tavsiye ediyor.

Kuveyt Türk Hackathon Yarışması 110 bin TL ödül verecek13-14 Nisan 2019 tarihlerinde Şekerpınar’daki Kuveyt Türk Bankacılık Üssü’nde düzenlenecek Hackathon Yarışması’nda bu yıl dereceye girenleri toplam 110 bin TL ödül bekliyor. Yarışmanın birincisi 40 bin TL’nin sahibi olacak. İkinci ekip 30 bin TL, üçüncü ekip 20 bin TL, dördüncü ve beşinci ekipler ise 10’ar bin TL ödüle hak kazanacaklar.

İstanbul dışından Hackathon’a katılmak isteyen yarışmacılar için, Kuveyt Türk kişi başı 200 TL’ye kadar yol masraflarını da karşılayacağını belirtiyor. Bu fırsattan faydalanmak için katılımcıların başvurularını yaptıktan sonra Hackathon’a kabul almaları ve ardından “hackathon@kt-invent.com.tr” e-posta adresine ulaşım masrafını talep ettiklerini içeren bir mesaj göndermeleri yeterli oluyor.

Herkese açık olan Kuveyt Türk Hackathon Yarışması için başvurular 3 Nisan 2019’a kadar resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.