btbilgi

Gelişmiş analitik ve yapay zeka odaklı yazılım firması SAS, Boğaziçi Üniversitesi Analitik ve İçgörü Araştırma Merkezi (AIM) koordinatörlüğünde gerçekleşecek ‘Veri Analitiği ile İş Uygulamaları’ sertifika programına destek verdiğini duyurdu.

Firma Türkiye’de veri analizi alanında yetişmiş insan kaynağı açığı olduğunu ve bu ihtiyacın giderilmesine katkı sunmak amacıyla bu programa katıldıklarını söylüyor. SAS’ın teknolojik altyapısını ücretsiz olarak paylaştığı program, örnek veri setleriyle uygulamalı olarak düzenlenecek eğitimlerden oluşmakta. Bu eğitimler katılımcılara iş yaşamında kullanacakları bakış açılarını vermeyi hedeflemekte.

Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Binası’nda 30 Mart-4 Mayıs 2019 tarihleri arasında yürütülecek programda, dersler Cumartesi günleri 09.30-16.30 saatleri arasında yapılacak. Sertifika programı hakkında detaylı bilgiye aim@boun.edu.tr e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek erişilebiliyor.

Boğaziçi ve SAS işbirliği ile veri analitiği sertifika programı

Boğaziçi Üniversitesi Analitik ve İçgörü Araştırma Merkezi Direktörü Dr. Hüseyin Sami Karaca, veri analitiği eğitimleri ile ilgili şu bilgileri vermekte: “Veri analitik sistemleri işletmelerin çok daha iyi kararlar verebilmelerine olanak sağlıyor ve veri analitiğine yapılan yatırımlar sayesinde firmalar verimlilik, karlılık ve sürdürülebilir süreçler konularında rekabet avantajı yakalıyorlar. Şirketlerin ellerinde bulunan büyük veriden anlamlı sonuçlar çıkarıp bunları şirketleri daha ileriye taşıyacak kararlara dönüştürmesi için veri analitiği vazgeçilmez bir konumda yer alıyor. Bu alanda gelişmiş teknolojik altyapıya sahip SAS’ın derin bilgi birikimi ve tecrübesiyle verdiği destekle hayata geçirdiğimiz Veri Analitiği ile İş Uygulamaları sertifika programı veri analitiği alanında uzmanlaşmayı amaçlayan, kariyerini bu yönde şekillendirmek ve fark yaratmak isteyenler için mükemmel bir fırsat oluşturuyor.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.