btbilgi

Sınırlı sayıda karaterden oluşan kısa mesajlar üzerine kurulu sosyal medya platformu Twitter, yenilikçi bir şey deniyor. Bu kadar seneden sonra hala kişisel sohbetleri istediği gibi geliştiremeyen Twitter, farklı bir uygulama ile testler yapacak. Twitter’ın mesaj yığınları, uzadıkça takip edilmesi zor bir biçime sahip. Ayrıca kullanıcılar çok hızlı şekilde trolleme ve sözlü tacize eğilim gösterebiliyorlar. Atılan tweet mesajları gizlenemiyor ve şikayet raporlamada hala eksikler var. İşte platform tüm bunları prototip uygulaması twttr ile çözmeye çalışacak.

Bugün kullanıcılara sunulan twttr uygulamasının ismi, platformun ilk zamanalrdaki ismine güzel bir gönderme. Firma bu uygulama ile her türlü yeni fikri, tekniği, yöntemi ve çözümü kullanıcılar ile birlikte deneyecek. Prototip uygulama üzerinden gelecek geri dönüşler, yorumlar ve sonuçlar sayesinde Twitter platformunun kendisinin ana mekanizmalarının iyileştirilmesi söz konusu.

Twttr uygulaması asıl olarak, karşılıklı sohbetleri ve akışları daha iyi hale getirmek için yöntemlerin test edileceği bir yer olacak. Mesajlara değişik bir cevap verme sistemi, cevap mesajlarını takip etmede kolaylıklar, kimin kime cevap verdiğini bir bakışta anlamada yenilikler deneniyor olacak. Mesela uzun bir mesaj listesinde orijinal mesajı atan kişinin cevap mesajları farklı renkte sunulacak. Ayrıca içerik paylaşım seçenekleri, çok uzun mesaj yığınlarının daha kolay okunabilmesi için yöntemler, tweet mesajlarını ayrıntılarının ortandan kaldırılması gibi opsiyonlar uygulamada bulunabilecek.

Twittre bu prototip uygulamayı birden herkese açmayacağını söylüyor. İlk aşamada birkaç bin adet İngilizce ve Japonca konuşan kullanıcı teste davet edilmiş durumda. Uygulamayı test eden kullanıcılara bir gizlilik anlaşması (NDA) imzalatılmış değil. Dolayısı ile uygulamayı deneyenler deneyimlerini istedikleri gibi paylaşabilecekler. Twitter bu sayede yeni fikirlerin oluşmasını ve geleceğe yönelik geri dönüşleri artırmayı hedeflemiş. Test kullanıcıları geri dönüşlerini hem ‘#LetsHaveAConvo’ etiketi ile, hem de kendileri için özel hazırlanmış bir online form ile yollayabilecekler.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.