btbilgi

E-ticaret altyapı hizmeti firması Ticimax, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak kadın girişimcilere yönelik ücretsiz e-ticaret eğitimleri düzenliyor. E-ticaret ile ilgilenen her kadının katılabileceği eğitim, 8-9 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul Ataşehir’de yer alan Ticimax Akademi binasında gerçekleştirilecek. 2 gün sürecek girişimci eğitim programı için kayıtlar başlamış durumda.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü OECD çalışma ekonomisi verilerine göre Türkiye’de çalışma yaşındaki 10 milyon kadından sadece 3,2 milyonu iş gücüne katılıyor. OECD’ye üye ülkelerin genel ortalaması ise yüzde 52 seviyesinde. Erkeklerle kadınlar arasındaki iş gücü katılım oranının kapanması, ekonominin canlanması için önemli bulunmakta. Bu yüzden hedef 4 milyon kadının çalışma hayatına kazandırılması.

Ticimax bu hedefe yönelik çalışmaları ile, dünyanın yükselen sektörlerinin başında gelen e-ticaretle kadınları tanıştırmak ve girişimci fikirlerini gerçeğe dönüştürmek niyetinde. Verilecek eğitimlerde e-ticaret, e-ihracat, ödeme sistemleri, pazaryeri entegrasyonları, kampanya modelleri, e-posta pazarlaması, Google AdWords, sosyal medya reklamcılığı, SEO ve site kurulumu gibi çeşitli alanlarda eğitimler uzmanlar tarafından aktarılacak.

TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi ve Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, eğitimlerle ilgili  “Kadınlara özel e-ticaret eğitimlerimiz için sitemizden kayıt yaptırılması yeterli. Ticaret yapan, yapmak isteyen veya sadece evinde üretim yaparak para kazanmak isteyen tüm girişimci kadınları bekliyoruz. 8-9 Mart’ta iki gün sürecek eğitimin sonunda en iyi girişimci fikrine sahip iki kadına da site kurulumu hediyemiz olacak” açıklamasını yapıyor. Başvurular resmi web sitesinden gerçekleştirilebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.