btbilgi

Birinci dünya ülkelerindeki akıllı telefon kullanıcılarının en büyük derdi cihazlarının şarjlarının hemen bitmesi. Gün boyu elimizden bırakmadığımız bu cihazlar büyük ekranları ve tonla online bağlantılı servisleri ile epeyce elektrik tüketiyor. Her ne kadar boyutları büyüdükçe içlerindeki piller de büyüyor, fakat yine de bir yere kadar yetmekte. Herkesin yanında harici şarj cihazı taşıdığı bir dönemde, Energizer Power Max P18K Pop isimli yeni telefon kendi dev bataryası ile farklı bir yaklaşımın ürünü.

Batarya markası Energizer kendi ek şarj cihazlarını üretiyor. Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) tanıttığı en son cihaz ise epey değişik. Başka markalar uzun süren kullanım ömrü veren, büyük bataryası olan akıllı telefonlar duyuruyorlar. Energizer ise iddialı olduğu alana, yani bir bataryaya bir akıllı telefon eklemiş. Power Max P18K Pop isimli Android akıllı telefon benzerlerinden 3 kat daha kalın (18 mm) ve çok daha ağır. Fakat bunu üzerindeki 18 bin mAh kapasiteli bataryaya borçlu.

Power Max P18K Pop ve dev bataryası ile neler yapabilirsiniz? Öncelikle her gün telefon şarj etme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Bu akıllı telfonu bir hafta boyunca rahatlıkla hiç şarj etmeden kullanabilirsiniz. 90 saat boyunca telfonda konuşabilirsiniz. 100 saat boyunca kesintisiz müzik dinleyebilir veya 48 saat boyunca kesintisiz video seyredebilirsiniz. Yapılan tahminlere göre, eğer bekleme modunda durursa bu telefon 50 gün boyunca kapanmadan durabilecek. Bunun da ötesinde, akıllı telefonun kendisi başka telefonları şarj etme becerisine sahip.

 

En dikkat çekici özelliği olan dev bataryası haricinde, elinizde ağırca bir Android telefon var. Teknik özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse; cihaz 6,2 inçlik Full HD+ çözünürlükte LCD ekrana, 6 GB belleğe ve 128 GB depolama alanna sahip. Ana kamerası 12 megapiksel ve derinlik ölçebilen ek 5 MP ve 2 MP ek kameraları bulunuyor. 16 MP ve 2 MP’lik çiftli selfie kameraları ise gövdenin içinden çıkan küçük bir parçaya yerleştirilmiş.

Power Max P18K Pop’un çeşitli ülkelerdeki pazarlara, Avenir Telecom tarafından 2019’un ikinci yarısında sunulması planlanmış. Fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi verilmemiş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.