btbilgi

Katılım bankası Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi dördüncü dönem başvurularını almaya başladı. 18 Şubat Pazartesi günü başlayan başvuru dönemi, 8 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek. Dördüncü döneminde 10 yeni girişime destek vermeyi amaçlayan merkez, her dönem yüzlerce başvuru kabul etmekte.

Dördüncü dönem başvuruları, merkezin resmi web sitesinden yapılabilir. Alınan başvurular jüri üyeleri tarafından girişimin geniş bir pazar büyüklüğüne hitap etmesi, bir gelir ya da fayda modelinin olması gibi birçok kriter sonucunda değerlendirilmekte. Merkezde genel ve FinTech olmak üzere iki ayrı kategoride başvuru kabul ediliyor.

Lonca Girişimcilik Merkezi 4’üncü dönem başvurularını açtı
Kaynak: Lonca Girişimcilik Merkezi

Genel kategoriye yazılım, bilgi güvenliği, robotik, big data (büyük veri), nesnelerin interneti (IoT), mobil uygulama, makine öğrenme (machine learning), sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR), oyun geliştirme veya görüntü işleme üzerine bir projeye sahip olan tüm girişimciler başvurabiliyor.

FinTech kategorisinde ise ödeme sistemleri, blockchain, dijital cüzdan, API bankacılığı, bireysel finans yönetim araçları, kitle fonlama (crowdfounding) gibi finansal teknolojiler üzerine geliştirilen projeler değerlendiriliyor.

Kabul edilen girişimler altı ay boyunca eğitim, proje bazlı mentorluk ve çok lokasyonlu kuluçka hizmetleri alıyorlar. Workinton işbirliğiyle hayata geçirilen Lonca Girişimcilik Merkezi’nde girişimcilere Workinton’un İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’daki 15 farklı lokasyonunda uygun çalışma ortamları sağlanıyor. Girişimciler bunların dışında Ar-Ge desteği, FinTech’ler için API, 40 bin TL’ye kadar hibe ve uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil etme gibi büyük olanaklara da ulaşma şansına sahipler. İlk iki döneminde toplam 17 girişimcinin mezun olduğu Lonca Girişimcilik Merkezi’nde üçüncü dönem eğitimleri 11 ekiple devam etmekte.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.