btbilgi

Şirketlere ait çoğu önemli veri artık dijital ortamlarda tutulmakta. Bunun getirdiği faydaların dışında, veri hırsızlıklarında da büyük artış gözlemlenmekte. Kritik veri kayıpları yaşayan şirketlerin rekabet avantajını kaybetmeleri ve kısa vadede büyük çapta ticari zararla karşı karşıya kalmaları ise, bulut veri depolama çözümlerinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Bütünleşik iş sürekliliği çözümleri sunan Clonera firması, bulut veri yedeklemenin şirketler için önemini şöyle aktarmakta:

Artan Veri Güvenliği

Bulut yedekleme, verileri uzak bir lokasyonda koruyarak ana sistemlerde oluşabilecek donanım ve yazılım arızaları, siber saldırılar yüzünden oluşabilecek veri kayıpları, doğal afetler ve hırsızlık gibi durumlarda bile verilerin kaybolmamasını sağlıyor. Ayrıca bulut yedeklemede verilerin bir uçtan diğerine transfer edilirken şifrelenmesi, çoklu lokasyonlara kopyalanan verilerin ele geçirilme olasılıklarını düşürüyor.

En İleri Teknoloji

Sektörde artan rekabetten dolayı kendilerini sürekli teknolojik gelişmelerle güncelleyen bulut tabanlı veri depolama çözümleri, dosya senkronize etme ve dosya sürümleme gibi geleneksel veri yedekleme çözümlerinin sunamadığı teknolojileri içeriyor.

Otomatik Veri Yedekleme

Veri yedekleme çözümlerinin çoğu, yedeklemeleri otomatik olarak gerçekleştiriyor. Her gün tekrar tekrar yapılması gereken pek çok görev, bu otomasyon ile ortadan kalkarak zamandan ve efordan kazanç sağlanıyor.

Bulut Üzerinde Geri Alma Seçeneği

Ana sistem odasında yaşanacak bir felaket durumunda buluta yedeklenen veriler, bulut üzerinde yaratılacak sanal sunucular üzerinde tekrar oluşturularak kullanıma sunulabiliyor. Böylece çözümü uzun süre alabilecek büyük çaplı sorunlarda, veriyi kurtarmakla kalmayıp iş kesintisinin de minimum seviyeye indirilmesine olanak tanınıyor.

Profesyonel Tüketici Desteği

Bulut tabanlı veri depolama servislerinde diğerlerine nispeten oldukça profesyonel bir kullanıcı desteği hizmeti sunuluyor. Bu servislerde kullanıcıların yaşadığı problemlere en kısa sürede en iyi çözüm ile cevap veriliyor.

Veri Güvenliği Standartlarının Varlığı

Bulut yedekleme servisleri, uymaları gereken bilgi güvenliği standartları sayesinde hem verilerinizi koruyor hem de veri kaliteniz hakkında endişelenmemenize olanak tanıyor.

Ölçeklenebilir ve Ekonomik Kullanım

Bulut yedeklemelerinde aylık ve yıllık ödeme planları gibi seçenekler sunuluyor. Bu sayede veri korumaya yönelik ihtiyaçları ne olursa olsun tüm şirketler faydalanabiliyor.

Veri Önceliği

Bulut tabanlı yedeklemede bulutun veri depolama genişliğine göre sınırlandırmalarla karşılaşılabiliyor. Ancak acil durumlarda kurtarılması şart olan verilere depolama sırasında öncelik verme seçeneğiyle bir problem anında veri kurtarma hızlı ve güvenli gerçekleştirilebiliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.