btbilgi

Bir insanın kalbine giden yol midesinden geçiyor olabilir. Peki buzdolabından da geçiyor olabilir mi? Bunun doğru olup olmadığını denemeye niyetli bir firma var, o da Samsung. Samsung akıllı buzdolapları ile kullanılmak üzere müşterilerine ilginç bir flört uygulaması sunuyor. Refrigerdating isimli uygulamanın hedefi, buzdolabınızda akşamdan kalma yemeklere ve seçtiğiniz gıda ürünlerine bakıp, tüm müşterilerden oluşan ağ içinde ruh eşinizi bulmak.

Samsung PR müdürü Elin Axelsson bu ilginç uygulama ile ilgili CNET’e şunları aktarıyor: “İnsanların daha samimi ve şeffaf yöntemlerle birbirleri ile tanışmasını amaçladık. Bunun için de aracı olarak buzdolabınızı seçtik, çünkü bir insanın buzdolabının içeriği o insanın kişiliği hakkında çok şey söyleyebilir”. Firma bu noktada sosyal medyada ve flört uygulamalarında kullanılan düzenlenmiş fotolar dışında, insanların daha organik bir tanışma mekanizması alternatifine sahip olmalarının işe yarayacağını düşünmüş.

Bu ilginç uygulama aslında bolca bekar insana sahip İsveç’de ortaya çıkmış. Fakat ABD’de daha çok işe yarayabilir. Statistic Brain Research Institute isimli araştırma kuruluşunun bir raporuna göre, ABD’deki 54,3 milyon bekarın yüzde 90’dan fazlası, ruh eşini bulmak amacı ile bir online servis veya flört uygulaması kullanmış.

Refrigerdating flört uygulamasını denemek için bir Samsung Family Hub Refrigerator buzdolabı modeline sahip olmanız grekli.  ABD’de 4 bin dolar fiyatla satılan buzdolabının içinde bir kamera bulunmakta. Bu kameranın aldığı görüntüler sayesinde akıllı buzdolabı sütünüzün bitmekte olduğunu size hatırlatabiliyor. Flört uygulaması sayesinde de buzdolabınızın içinin fotosunu çekip, Refrigerdating ağında paylaşıma sokabiliyorsunuz. Ayrıca aynı Tinder uygulamasında olduğu gibi, başkalarının buzdolabı içi fotoğraflarını da sağa sola kaydırmak şekli ile taramanız mümkün. Belli mi olur; belki de buzdolabının içini çok beğendiğiniz kişi, hayatınızın insanı olabilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.