btbilgi

22-23 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Uludağ Ekonomi Zirvesi, iki gün boyunca Türkiye’den ve dünyadan iş ve ekonomi liderlerini ağırlayacak. Etkinlikte 100’ün üzerinde konuşmacı, 1.500’ün üzerinde iş insanı biraraya gelecek. Zirve aynı zamanda yeni startup yarışmalarından olan Stars Of Region için ikinci kez ev sahipliği de yapacak.

Stars of Region girişimci yarışması Galata Business Angels ve Endeavor Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirilmekte. Katılımcılar girişimlerini Türkiye’nin en büyük melek yatırımcıları ve startup dostu liderlerin karşısında anlatarak yatırım çekmeyi hedefleyecekler. Stars Of Region’a 2018 yılında Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, ABD, Afrika, Ortadoğu ve bölgeden 500’e yakın girişimci başvurmuş. Bu yıl sayının daha fazla olması bekleniyor.

Stars of Region için başvurular 22 Şubat tarihine kadar resmi web sitesi üzerindeki formdan yapılabilecek. Başvurular bir ön elemeye tabi tutulacak, yarı finale kalan adaylarla yapılan görüşmeler sonrasında toplam 10 finalist belirlenecek. Finale kalan 10 girişimci sunumlarını Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde yapacak. GBA yatırımcıları, Endeavor üyeleri ve Zirve’nin konuşmacılarından oluşacak liderler karşısında gerçekleşecek canlı sunumda ilk 3 belirlenecek.

Jüri girişimcilerin sunumlarını fikrin özgünlüğü, ölçeklenebilirliği, pazarın büyüklüğü, girişimin yarattığı giriş bariyeri, girişimcinin ve ekibinin geçmiş deneyimlerine dayanarak değerlendirecek. Jüri karşısında gerçekleştirecekleri canlı sunumların sonucunda ilk 3’e kalmayı başaran startup girişimleri, Zirve programı içinde gerçekleştirilecek ödül töreninde ödüllerini alacak. Girişimciler, iş dünyasının en önemli liderlerinden yatırım çekme fırsatının yanı sıra iş dünyasının en önemli isimleriyle networking şansı da yakalayacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.