btbilgi

Tüketici elektroniği ürünleri her geçen sene daha fazla özelliğe sahip oluyorlar. Mesela her sene yenilenen Philips ürünlerinde, 2019 model tüm Android televizyon çeşitlerinde Android 9 Pie işletim sistemi bulunduğu açıklandı. Dahası, bu televizyonlara Amazon Alexa ve Google Assistant dijital yardımcı özellikleri de dahil edilmiş. Fakat sesli kontrol için dil seçenekleri henüz kısıtlı. Cihazlar şimdilik sadece İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca dillerinde sesli komut kabul ediyor.

Philips TV 6814 model ürün sahipleri, Alexa özelliği sayesinde kanal değiştirmenin yanı sıra ve televizyonun sesini de açabiliyor. Bu özellik kullanıcıların ellerini kullanmadan, yalnızca sesleriyle akıllı ev cihazlarını kontrol edebilmesi ve haberleri dinleyebilmesini sağlamakta. Kullanıcıların ‘Alexa BBC kanalını açar mısın?’ ya da ‘Alexa, televizyonu oyun konsolu moduna alır mısın?’ gibi komutlar vermesi yeterli. Kumanda üzerindeki mavi renkte LED’e sahip Alexa tuşuyla dijital asistan aktif hale getiriliyor.

Yeni nesil Android TV’lerde Pie işletim sisteminin yanında, Google Assistant‘a kolay erişim sağlayan bas-konuş özellikli mikrofonlu kumanda da sunulmuş. Alexa ve Google Assistant sayesinde kullanıcı sesli komutlar kullanarak ışıkları ve evdeki ağ bağlantılı diğer cihazları kontrol edebiliyor. Bu özelliklere sahip cihazlarda bir defa Philips Smart TV Ses Kontrol Özelliği ile kurulum yaptıktan sonra, Amazon Echo gibi Alexa uyumlu bir cihazla eşleştirerek ses özelliklerine ulaşılabilmekte.

2019 model Philips akıllı televizyon serisinde beceriler bu kadarla da kalmıyor. Aynı zamanda; uygun fiyatlı 6000 serisinden premium OLED ekranlı 8000 serisine kadar tüm yeni model 2019 Philips Smart TV serisinin yüzde doksanından fazlası Dolby Vision HDR ve Dolby Atmos’la uyumlu.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.