btbilgi

Çalışanlar artık sıkıcı ofis ortamlarındansa serbestliği, ferahlığı ve esnekliği tercih ediyorlar. Özellikle de genç nesillerden yetenekler, internetin kendilerine sağladığı özgürlük hissini seviyorlar. Durum böyle olunca da gezgin çalışanlara ve freelancerlara uygun birçok çözümle karşılaşıyoruz. Bunlardan birini Güney Afrika kökenli paylaşımlı iş alanı firması Work&Co hayata geçirmiş. Nova Workspace adındaki bu çözüm, bir araca takıp deniz kıyısına götürebileceğiniz mobil bir ofis.

Bu mobil ofis ile istediğiniz manzarada çalışın: Nova WorkspaceAşağıdaki videoda Cape Town merkezli The Lake Magazine’in bir günlük Nova Workspace mobil ofis deneyimini izleyebilirsiniz. İlk bakışta yarış atlarının taşındığı büyük treylerleri andıran Nova, bir günlüğüne 250 dolara kiralanabiliyor. Bunun karşılığında firma sizi ve mobil ofisinizi harika manzaralı bir yere götürmekte. İsterseniz firmanın önceden arayıp seçtiği yerlerden birine gidebilir veya önceden bilgi vererek kendi istediğiniz yere gidebilirsiniz. Seçilen lokasyona varılınca araç park ediliyor, konteynerin iki yanındaki pencereler açılıyor ve siz de yeni havadar ofisinizin tadını çıkartmaya başlıyorsunuz.

Nova Workspace içinde kablosuz Wi-Fi internet erişimi, büyük ekran akıllı TV, Apple TV servisi, yazıcı, kahve makinesi, buzdolabı, tuvalet gibi standart bir ofiste bulacağınız öğeler barındırıyor. Standart bir ofiste bulamayacağınız şeyler ise kadife oturma grupları, bir banyo, özel tasarlanmış duvar kağıtlı bölmeler ve iki tarafta panaromik doğa manzaraları. Ofis ortamında ihtiyacınız olan tüm enerji çatısındaki güneş panelleri aracılığı ile sağlanmakta. Aracın içinde 6 kişilik ortak çalışma alanı bulunuyor.

Bu mobil ofis ile istediğiniz manzarada çalışın: Nova WorkspaceWork&Co firması “Think. Meet.Work. Anywhere” (Düşün. Toplan. Çalış. İstediğin Yerde.) sloganına bağlı kalarak bu tasarımı gerçekleştirmiş. Nova’yı kullanarak müşterileriniz için sıradışı bir toplantı deneyimi hazırlayabilir veya elemanlarınızı müthiş bir manzara eşliğinde çalışma ile ödüllendirebilirsiniz. Tek sorun çalışanları bütün gün yan yatıp denize girerek, manzara izleyip eğlenmeden nasıl çalışmaya teşvik edeceğiniz olabilir herhalde.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.