btbilgi

Enerji yönetimi ve otomasyonu firması Schneider Electric, bu sene Go Green in the City Yarışması’nı 9’uncu kez gerçekleştiriyor. Yarışmanın amacı, üniversite öğrencilerini sürdürülebilirlik odaklı fikirlerle geleceği tasarlamaya teşvik etmek. Yarışma kapsamında her yıl binlerce öğrenci yeşil bir gelecek için fikirler üretiyor ve bunları Schneider Electric uzmanları ile geliştirme fırsatı yakalıyor.

Go Green in the City 2019’da, dijital ekonominin güçlendirilmesi alanındaki zorluklar ve fırsatlara dair fikirler yarışacak. Her sene olduğu gibi bu sene de katılımcı öğrenciler bir iletişim ağı kurma ve sektör uzmanlarından mentorluk alma şansı yakalayacaklar. Yarışmanın kazananları ise Schneider Electric’te çalışma fırsatı elde edecekler.

BM Sürdürülebilir Gelişme Hedefleri (SDG) ile ilgili taahhütler doğrultusunda hazırlanan bu senenin kategorileri şu şekilde saptanmış:

  • Geleceğin Binaları
  • Geleceğin Tesisleri
  • Geleceğin Şebekeleri
  • Sürdürülebilirlik ve Enerjiye Erişim

Öğrenciler yarışmaya ikişer kişilik takımlar halinde katılabiliyorlar. Takımlardaki öğrencilerin akredite işletme, mühendislik, fizik, bilgisayar, matematik ve diğer bölümlerde eğitimini sürdürüyor olması gerekli. Ayrıca öğrencilerin yarışma boyunca aynı ülkede veya bölgede bulunmaları bir diğer ön koşul. Schneider Electric’in önem verdiği konulardan biri de cinsiyet eşitliği. Bu doğrultuda ise her takım Çeşitlilik ve Katılımı Teşvik ilkelerine uygun olarak en az bir kadın üye barındırmak zorunda.

Go Green in the City yarışmalarına 8 sene boyunca 180 ülkeden toplamda 80 bin’den fazla öğrenci katılmış. Sadece 2018 yılında ise yrışmada 163 ülke ve 3 bin üniversiteden yaklaşık 24 bin yenilikçi öğrenci yer almış. Geçen seneki yarışmada katılımcıların yüzde 58’inin kadınlardan oluştuğu bilgisi verilmekte. Bu sene de benzer bir şekilde yarışmaya güçlü bir katılım bekleniyor.

Bu seneki yarışma için son başvuru tarihi 25 Mayıs 2019  ve final 2-3 Ekim 2019’da Barselona’da gerçekleştirilecek. Katılım ve diğer tüm ayrıntılar için yarışmanın resmi web sitesi ziyaret edilebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.