btbilgi

Bu seneki tüketici elektroniği fuarı CES 2019 yine bolca ilginç cihazlarla karşılaşmamızı sağladı. Çok farklı alanlarda iş gören ürünler fuarda sergilendi. CNET bunların içinden en acayip olanlarını listelemiş. İşte o listeden seçtiğimiz komik isimli çeşitli aletler:

CES 2019: Fuarın en tuhaf cihazları ve ürünleriHupnos

Hupnos uyku maskesinin ana amacı, horlayan kişilerin uykusunu düzenleyip horlamaya son vermek. Bunu da horlamayı algıladığı anda titreşmeye başlayarak yapıyor. Böylece kullanıcı rahatsız olup pozisyon değiştiriyor.

CES 2019: Fuarın en tuhaf cihazları ve ürünleriKitoki

İlk bakışta garip bir elektronik sigara gibi duruyor olabilir. Ama Kitoki’nin olayı çok daha basit. Kızıl sedir ağacından imal edilen cihaz kişinin nefes alıp vermesini düzenlemeye yarıyor. 100 dolarlık fiyatı, bunu nasıl gerçekleştirdiği konusunda şüpheler uyandırmaya yeterli gibi.

CES 2019: Fuarın en tuhaf cihazları ve ürünleriOrii

Bu teknolojik yüzük sayesinde akıllı telefona ihtiyaç olmadan telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Yüzüğü taktığınız parmağınızı kulağınıza götürüp belli bir noktaya bastırıyorsunuz. Bluetooth ile telefona bağlanan Orii, gelen sesi titreşim yolu ile kemiklerden iç kulağınıza aktarıyor.

CES 2019: Fuarın en tuhaf cihazları ve ürünleriUmay

179 dolar etiketli bu aleti CES 2019 ziyaretçileri yerinde deneme şansı yakaladılar. Umay gözünüze takılan ve ısı ile terapi yapan bir cihaz. Terapi sonunda kullanıcının rahatlaması, gözlerindeki yorgunluğun azalması ve zihninin ferahlaması hedeflenmekte.

CES 2019: Fuarın en tuhaf cihazları ve ürünleriSony GTK-PG10

Sony’nin ürettiği bir elektronik cihaz neden bu CES 2019 acayip aletler listesinde yer alıyor dersiniz? Aslında GTK-PG10 gayet güzel bir dış alan parti hoparlörü. Su geçirmez gövdesi ile havuz başı partileri için uygun. Ama üzerindeki dört bardak tutucu, cihazı bu listeye eklemeye yetiyor de artıyor bile.

CES 2019: Fuarın en tuhaf cihazları ve ürünleriY-Brush

Boksçuların kullandıkları diş koruyucuları andıran bu alet aslında bir diş fırçası. Buna benzer tuhaf ürünler daha önce de gördük. Bu aletlerin yaptığı şey minimum diş macunu ve tüm dişlerinizi etkileyen titreşim ile diş fırçalama işini sıkıcılıktan kurtarıp, en fazla birkaç saniyede tamamlamak.

CES 2019: Fuarın en tuhaf cihazları ve ürünleriVoloGo

Eğer normal saç kurutma makineleri sizi kesmiyorsa bir de CES 2019’dan çıkan bu aleti denemelisiniz. VoloGo kablosuz çalışıyor ama sadece 14 dakikalık kullanım süresine sahip. Saçınızı kurutuyor ama iddiaya göre “saçınızı içten dışa doğru” kurutuyor. Bu ne demek açıkçası pek bilemiyoruz.

CES 2019: Fuarın en tuhaf cihazları ve ürünleriDFree

Yaşlılarda ve çeşitli kas rahatsızlıkları olanlarda tuvalet tutma sorunu yaşanabiliyor. DFree ismindeki bu cihaz kullanıcının tuvalet ihtiyacını takip ediyor ve gerekli durumda uyarı veriyor. Bunu da kişinin idrar torbasını ultrasonik dalgalarla tarayarak başarmakta.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.