btbilgi

Bilişim eğitimleri kurumu Bilge Adam’ın 5-18 yaş grubuna yönelik özel bir programı var. Bilge Adam Genç Akademi ismindeki program çocukları ve gençleri üniversite öncesinde dijital dünya ve teknoloji ile tanıştırmayı hedefliyor. Bir yandan eğlendirirken, bir yandan da geleceğe daha donanımlı bireyler olarak hazırlanmalarını sağlayan programın, 5-13 yaş arası öğrencilere sömestr tatili için özel içeriği duyuruldu.

Bilge Adam Genç Akademi sömestr programlarında, çocukların analiz etme ve sonuç çıkarma becerilerini geliştirmeleri amaçlanmış. Dijital strateji oyunları oynayarak, yenilikçi bir metodolojiyle analitik düşünme yetenekleri kazanmaları, elektronik ve mekanik ortamı tanımaları hedefleniyor. Office 365 ile dijital iletişimi deneyimleyecek olan öğrenciler, Minecraft Education Edition ile oyun tasarımını öğrenip, yaratıcılıklarını arkadaşlarıyla beraber kullanarak yeni bir dünya yaratacak, hayal güçlerini birleştirerek projeler oluşturacaklar.

10-13 yaş arası öğrenciler program boyunca 3 boyutlu modelleme ile, endüstriyel bir tasarımcının bir ürün yaratmak için takip ettiği süreçleri de öğrenecek.  Katılımcılar sömestr tatili boyunca Tinkercad yazılımını kullanarak, endüstriyel tasarım sürecini de kavrama fırsatı yakalayacaklar. Mühendislik, tasarım süreci ve endüstriyel tasarımın unsurlarını kavrayacak, robot kol yardımı ile nesneleri hareket ettirme süreçlerini öğrenecek, lazer ışınları veya kalem yardımı ile oluşturdukları tasarımları diledikleri nesnenin üzerine çizebilecekler. 3 boyutlu yazıcı kullanarak fikirlerini hayata geçirme şansını yakalayacak çocuklar, eğitim programının sonunda tasarımlarını bir prototipe dönüştürecekler.

Bilge Adam Genç Akademi sömestr programları için başvuruları resmi web sitesinden takip edebilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.