btbilgi

Yılın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından CES 2019 (Consumer Electronics Show) yaklaşıyor ve tüm teknoloji firmaları en yeni ürünlerini göstermeye hazırlanıyor. Bunların içinde en çok dikkat çekecek yenilikçi yaklaşıma sahip olanlarından biri, Samsung’un geliştirdiği Space Monitor olacak gibi. Bu bilgisayar monitörünün özelliği büyük bir ayak yüzünden masanızda yer kaplamıyor olması. Fakat zekice tasarımı sayesinde duvara monte edilmiş gibi kullanabileceksiniz.

Space Monitor tasarımında en önemli şey, sabit bir ayak yerine masanın arka tarafına tutturulan bir kelepçeye sahip olması. Bu kelepçe pek yer kaplamıyor, böylece masanızda hem minimal bir görüntü sağlıyor hem de sağlam şekilde cihazı destekliyor. Monitörü ister duvara monte edilmiş gibi dayayabilir, veya masaya oturacak kadar aşağı çekebilirsiniz. Hareketli kolu sayesinde istediğiniz her türlü yüksekliğe ve açıya ayarlamak mümkün.

Hareketli kola sahip monitörlerde kablo yerleşimi ve kıvrılması çoğunlukla baş ağrıtıcı olabiliyor. Samsung bu sorunu, HDMI ve güç kablolarını oynar kola sabitleyerek çözmüş. Kolun kendisi de ince tasarlandığı için, duvara dayasanız bile kalın ve kaba bir görüntü vermiyor. Kelepçe sistemine de zaten masa lambalarından alışığız, yani gerektiğinde çıkartıp başka bir masaya kolayca takabilirsiniz.

Peki Space Monitor cihazının teknik özellikleri ne durumda? Samsung bu cihazın iki versiyonunu piyasaya sürecek. Biri 27 inç büyüklükte QHD ekranlı model. Diğeri ise 32 inç büyüklüğünde ve UHD (4K çözünürlüklü) ekranlı daha büyük bir model olacak. Firmanın önsipariş sayfasına göre ABD fiyatları ise 399 dolar ve 499 dolar. Bu şık ve havalı monitörler 23 Şubat tarihinde piyasada olacak, ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz belli değil.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.