btbilgi

Bisiklet sahiplerinin hepsi araçlarını sadece şehirde kullanmıyorlar. Doğa gezilerine çıkanlar da çok ve bunu bir sosyal etkinliğe çevirenler de var. Ayrıca doğada motorsiklet kullanan veya yürüyüşlere gidenler de az değil. Bu ortamlarda iletişim halinde olmak, hiç tahmin edilmeyen durumlar düşünüldüğünde bazen hayat kurtarıcı bile olabilir. Ama akıllı telefonlar her yerde çekmeyebiliyor. İşte o anlarda size RidingToo RT1 gibi pratik bir walkie-talkie cihazı gerekli.

RidingToo’nun tasarladığı bu cihaz iki parçadan oluşuyor. Ana alıcı-verici parçasını ister cebinizde taşıyın, isterseniz bisikletinize monte edin. Bluetooth üzerinden ona bağlanan uzaktan kumanda parçası ise gidona, yeni parmağınızın altına takılabiliyor. Alıcı-verici parça 99 kanallı bir kısa dalga telsiz işlevi görmekte. Bir grup ile gezintiye çıktıysanız, herkes aynı kanalı RidingToo RT1 cihazlarında ayarlıyor ve devamlı iletişim halinde olabiliyorsunuz.

Cihazın 3 ile 5 kilometre civarında bir sinyal mesafesi bulunmakta. Bu da gezi arkadaşlarınız bisikletle biraz uzaklaşsa bile onları bulabileceğiniz bir mesafe. Kullanıcılar RT1 cihazına herhangi bir Bluetooth kulaklık eşleyip (paketten kulaklık çıkmıyor) telsiz gibi kullanabiliyorlar. Kanalda konuşmak için uzaktan kumandanın butonuna basmak yeterli. Kendi Bluetooth kulaklığınızı isterseniz aynı anda akıllı telefonunuza da eşleyebilir, bir yandan müzik dinlerken arada telsizden gelen mesajları da kesintisiz şekilde duyabilirsiniz.

Hem alıcı-verici, hem de uzaktan kumanda parçaları IP67 su geçirmezlik standartına sahip. Bu da 1 metre derinliğinde suya bile düşse, en azından yarım saat zarar görmeden çalışacağı garantisi veriyor. RidingToo RT1 cihazının 64 gramlık ana parçası şarj edilebilir bir bataryaya sahip ve tam şarjda 8 saat kullanım sunuyor. Uzaktan kumandanın ise değiştirilebilir bir küçük pili var. İki setten oluşan arkadaş paketi firmanın web sitesinden 138 dolara satın alınabilmekte.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.